نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1484 تاریخ انتشار: ۳۱ / ۰۴ / ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

شوش و فرماندار نجاتی میزبان استاندار خوزستان

شوش و فرماندار نجاتی میزبان دکترشریعتی استاندار خوزستان دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان چهارشنبه در چهارمین گردهمایی شهرداران استان خوزستان در تالار نیایش شوش توجه به کار کارشناسی، انضباط مالی و پایبندی به قانون از سوی شهرداران و اعضای شوراهای شهر را خواستار شد و گفت: باید آگاهی شهرداران و اعضای شوراهای شهر خوزستان نسبت به […]

image image image image image imageشوش و فرماندار نجاتی میزبان دکترشریعتی استاندار خوزستان

دکترغلامرضا شریعتی استاندار خوزستان چهارشنبه در چهارمین گردهمایی شهرداران استان خوزستان در تالار نیایش شوش توجه به کار کارشناسی، انضباط مالی و پایبندی به قانون از سوی شهرداران و اعضای شوراهای شهر را خواستار شد و گفت: باید آگاهی شهرداران و اعضای شوراهای شهر خوزستان نسبت به قانون افزایش یابد و همه خود را پایبند به اجرای قانون بدانند ضمن اینکه نداشتن انضباط مالی مهمترین مشکل شهردارای های خوزستان است.

شهرداران مسول و پاسخگوی امورات شهری هستند

غلامرضا شریعتی اظهار کرد: شهر در دست شهرداران است، امور شهر با شهردار است و به تبع، مشکلات شهر متوجه شهرداران خواهد بود و آنان مسئول و پاسخگو هستند.

وی افزود: در کشورهای توسعه‌یافته، بسیاری از امور شهر و حتی پلیس محلی زیر نظر شهردار است؛ هر چند قانون شهرداری‌ها در کشور ما کاملا اجرا نشده ولی امور بسیار به شهرداری‌ها برمی‌گردد و کمتر کاری است که مردم برای انجام آن که با شهرداری‌ها مواجه نشوند .

وضعیت فعلی شهرها در شان مردم خوزستان نیست

وی برخورد فعالانه شهرداران خوزستان نسبت به امور شهری، رفاهی و عمرانی را خواستار شد و افزود: نه تنها وضعیت فعلی شهرهای استان در شان مردم خوزستان نیست بلکه اداره این شهرها نیز کارشناسانه نیست.

نماینده عالی دولت در خوزستان اظهار کرد: شهرداران و مدیران خوزستان باید برنامه محوری را در دستور کار خود قرار دهند چرا که مدیریت شهرداری بر اساس شخص محوری توسعه پایدار شهری را در پی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: خوزستان با این جایگاه و موقعیت در کشور و با این سطح درآمد و موقعیت، سرشار از پتانسیل است و انتظار می‌رود چارچوبی که برای مدیریت شهرها در آن بنا نهاده شده علمی‌تر و کارشناسی‌تر شده باشد، به ویژه آنچه که به چشم می‌آید مساله نماها و ظاهر شهر است که باید زیبنده‌تر باشد در حالی که به طور کلی بیشتر شهرهای خوزستان نماهای مناسبی ندارند.

شهرداران در جدب سرمایه گذار با رعایت مقررات پیشقدم شوند

وی اظهار کرد: شهرداران می‌توانند با روی باز و با همکاری شوراها سرمایه‌گذاران را جذب کرده و در حوزه‌های خدمات امنیتی و تولیدی کمک‌های زیاد جذب کنند و قدمی برای ایجاد اشتغال بردارند.

شریعتی افزود: بسیاری از شهرهای استان به دلیل وجود آثار تاریخی و رودخانه‌ها، جاذبه‌های گردشگری دارند و شهرداران متولی برخی از این جاذبه‌ها هستند. بسیاری از استان‌های کشور از این فرصت استفاده کردند ولی ما استفاده درستی نکردیم. به جد از شهرداران می‌خواهم که در زمینه گردشگر و گردشگری چه داخلی و چه خارجی تلاش وافری داشته باشند و همچنین کیفیت کارها بالا برود.

وی ادامه داد: در افکار عموم شاید این‌گونه به نظر برسد که کارهای شهرداری با کیفیت پایین انجام می‌شود و مردم احساس رضایت نمی‌کنند؛ عملکرد باید به گونه‌ای باشد که این فکر برداشته شود. باید در کیفیت انجام کارها تجدیدنظر شود و کاری به مردم عرضه شود که متناسب با هزینه آنها باشد.

کیفیت انجام کار در دست شهرداران است

استاندار خوزستان گفت: به معاونت عمرانی استانداری و اداره‌کل راه و شهرسازی استان تاکید ویژه‌ای برای نظارت در امور شهرداری‌ها دارم. شهرداران هم سیاست‌گذار و تاثیرگذار و هم مبنایی برای انتخاب سرمایه‌گذار هستند و ابزارهای لازم را در دست دارند و همچنین کیفیت کار در دست شهرداران است. هم کار و هم تصمیمات در امور شهری بر شهرداران متمرکز است و انتظار می رود که اهتمام جدی داشته باشند.

با متخلفان برخورد می شود/شهرداری ها به مقررات و قانون پایبند باشند

وی افزود: لازم است شهرداران در انجام امور شهرداری جدی باشند. در انجام کارهای مالی، حوزه استانداری نیز نظارت می‌کند و آنجایی که با تذکر قابل اصلاح بود، اصلاح می شود و چنانچه تخطی صورت گرفته باشد، برخورد می‌شود. شهرداران مراقب باشند که این اتفاق نیفتد زیرا چنانچه تخلفی در حد یک مدیر و مجموعه صورت بگیرد همه زیر سوال می‌روند. شهرداران باید دقت نظر داشته باشند و به مقررات و قانون پایبند بوده و تخطی نکنند.

استاندار خوزستان گفت: مسائل عمران شهری به صورت ویژه در اولویت استانداری خوزستان است و در بازدیدهایم حتما حوزه امور شهری و شهرداران را نیز در برنامه دارم.

وی افزود: شهرداران در کارهای عمران شهری از سرمایه‌گذاران دعوت کنند زیرا هزینه‌های دولت سرسام‌آور است و دولت این امکان را ندارد که وارد پروژه‌ها شود. در این شرایط باید با حفظ منافع و مصالح شهرها، سرمایه‌گذار بیاوریم.

شریعتی ادامه داد: گردش پول به علت وجود صنایع بزرگ در خوزستان به اندازه‌ای است که سرمایه‌گذاران بسیاری در حوزه‌های استان اعلام آمادگی کنند. باید سرمایه‌گذاران را به روش صحیح و سالم بیاورید و از آنان حمایت کنید، ما نیز از کارهای صحیح شما حمایت می‌کنیم. در ارزیابی شهرداران، موفقیت در جذب سرمایه‌گذار جزو نکات مثبت لحاظ می‌شود البته در جذب سرمایه‌گذاری همواره تاکید بر رعایت قانون و مقررات است.

عدم ‌رعایت قانون و مقررات مسایل مالی، پاشنه آشیل شهرداری‌ها است

وی تصریح کرد: عدم ‌رعایت قانون و مقررات مسایل مالی، پاشنه آشیل شهرداری‌ها است؛ شهرداران انضباط مالی داشته باشند و اهتمام به خرج دهند و در حفظ بیت‌المال تلاش کنند.

استاندار خوزستان همچنین با اشاره به آثار باستانی شوش، گفت: شهرستان شوش به اندازه‌ای آثار باستانی غنی و قوی دارد که تنها با استفاده از ظرفیت‌های حوزه گردشگری و کسب درآمد و اشتغال‌زایی از آن، مشکلات شهرستان قابل حل است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه از ظرفیت های این استان برای حل معضل بیکاری جوانان به خوبی استفاده نشده است گفت:معضل بیکاری در خوزستان دل مرا به درد آورده و در مقابل بیکاری جوانان احساس شرمندگی می کنم.

مهم ترین مسایل ایجاد اشتغال، تولید و رفع موانع سرمایه گذاری هستند

وی عزم همه دستگاه های اجرایی خوزستان برای رفع معضل بیکاری در این استان را خواستار شد و گفت: مهمترین مسئله استان خوزستان ایجاد اشتغال، تولید و رفع موانع سرمایه گذاری است.

وی گفت: همه مسئولان در ایجاد آمار بالای بیکاری جوانان در استان خوزستان مقصر هستند و باید با تلاش مضاعف، وحدت و همدلی رفع معضل بیکاری را در اولویت خود قرار دهند.

نقش شهرداران در اقتصاد مقاومتی برجسته است

استاندار خوزستان همچنین با برجسته خواندن نقش شهرداران در تحقق اقتصاد مقاومتی بیان کرد: خوزستان ظرفیت های منحصر به فردی در حوزه تمدن، صنعت، عمرانی، گردشگری و کشاورزی دارد که باید این ظرفیت ها با جذب سرمایه گذار تبدیل به اشتغال، سرمایه و تولید شوند.

وی با تاکید بر توجه شهرداران استان به جذب گردشگران داخلی و خارجی ادامه داد: وجود رودهای پر آب در خوزستان یکی از ظرفیت ها برای ایجاد اشتغال و جذب گردشگر می باشد که مورد غفلت قرار گرفته به طوری که اگر این رودخانه های پر آب در هر جای دیگر بود با ساحل سازی و استفاده مناسب زمینه اشتغال هزاران نفر را فراهم می کرد.

شریعتی از عمران شهری به عنوان اولویت اول شهرداران خوزستان نام برد و ادامه داد: اکتفای شهرداران به درآمدهای مالیاتی غیرقابل قبول است و شهرداران باید به دنبال ایجاد درآمد از راه های قانونی برای خدمات رسانی به مردم و انجام کارهای عمرانی باشند.

سرمایه گذاران باید به درستی هدایت شوند

وی افزود: استان خوزستان به دلیل داشتن صنایع بزرگ و گردش مالی فراوان یکی از استان های برتر کشور در جذب سرمایه گذار است که باید سرمایه گذاران را به سمت حوزه های مورد نیاز شهرها با توجیه اقتصادی و طرح های سوددهی هدایت کرد.

استاندار خوزستان نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را مورد اشاره قرار داد و گفت: ممکن است افرادی برای خوش آیند فرد یا جریانی شهرداران را تحت فشار قرار دهند که در این زمینه استانداری خوزستانی حامی شهرداران بوده و اجازه تخلف و قانون شکنی را نمی دهد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi