نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 17605 تاریخ انتشار: ۲۹ / ۱۰ / ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تزریق گاز از سکوی ۱۳B http://پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی آغاز شد/ بهره‌برداری از واحد دانه‌بندی گوگرد فاز ۱۳

شرکت ملی نفت تزریق گاز از سکوی ۱۳B http://پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی آغاز شد/ بهره‌برداری از واحد دانه‌بندی گوگرد فاز ۱۳ برای نخستین بار و با ثبت رکوردی بی‌سابقه در تاریخ صنعت فراساحل کشور، پس از ده روز کاری از شروع هوک‌اپ و راه‌اندازی نخستین سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی، گاز برداشت شده از موقعیت مخزنی این […]

شرکت ملی نفت

تزریق گاز از سکوی ۱۳B http://پارس جنوبی به پالایشگاه خشکی آغاز شد/ بهره‌برداری از واحد دانه‌بندی گوگرد فاز ۱۳

برای نخستین بار و با ثبت رکوردی بی‌سابقه در تاریخ صنعت فراساحل کشور، پس از ده روز کاری از شروع هوک‌اپ و راه‌اندازی نخستین

سکوی فاز ۱۳ پارس جنوبی، گاز برداشت شده از موقعیت مخزنی این عرشه به پالایشگاه خشکی تزریق شد.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو، مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اعلام این خبر گفت: پس از انجام

آخرین عملیات باقیمانده در راه‌اندازی خط لوله دریایی این سکو، با همت و تلاش بی‌وقفه کارکنان عملیاتی این بخش، پس از ده روز

کاری از شروع هوکاپ و راه‌اندازی سکوی ۱۳B، گاز ترش استحصال شده از موقعیت مخزنی این سکو در ساعت ۲۳ روز پنجشنبه، ۲۷ دی

۹۷ به سمت خشکی ارسال و با طی مسیر ۹۰ کیلومتری خط، پس از دو ساعت در پالایشگاه دریافت شد.

 

به گفته پیام معتمد، گاز ترش استحصال شده از سکوی ۱۳B به چهارمین ردیف شیرین‌سازی پالایشگاه فاز ۱۳ تزریق شده و با توجه به

تمهیدات لحاظ شده در این ردیف از ساعت ۳ بامداد جمعه، ۲۸ دی‌ پس از فراوری به شبکه سراسری گاز ارسال شد.

وی با یادآوری رکوردزنی اخیر عملیات راه‌اندازی همزمان دو سکوی فاز ۱۳ در کمتر از ۴ روز کاری افزود: بدون شک ثبت رکوردهای تازه

دریایی در طرح توسعه فاز ۱۳، نقطه قوتی در کارنامه درخشان پارس جنوبی خواهد بود.

با توجه به پيشرفت مناسب طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی، پیام معتمد پیش‌بینی کرد به زودی ارسال گاز از دومین عرشه دریایی این طرح به پالایشگاه خشکی آغاز شود.

وی با اشاره به افزایش حجم فعالیت‌های این طرح برای رسیدن هر چه سریعتر به اهداف توسعه آن افزود: مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده تا پایان بهمن‌ماه سال جاری نیمی از اهداف توسعه این طرح با برداشت روزانه ۱ میلیارد فوت مکعب (معادل ۲۸ میلیون مترمکعب) گاز غنی از مخزن مشترک پارس جنوبی با قطر محقق خواهد شد.

واحد دانه‌بندی گوگرد فاز ۱۳ به بهره‌برداری رسید

واحد دانه‌بندی گوگرد پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی در راستای تحقق اهداف زیست‌محیطی و ایجاد امکان صادرات گوگرد تولید شده در این طرح، در سرویس قرار گرفت.

مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی با اعلام راه‌اندازی واحد دانه‌بندی گوگرد پالایشگاه فاز ۱۳ گفت: پس از گذشت کمتر از یک ماه از تولید گوگرد مذاب، با بهره‌برداری از این واحد رکورد دیگری در فعالیت‌های توسعه‌ای فاز ۱۳ پارس جنوبی به ثبت رسید.

معتمد به نقش موثر این واحد در حفاظت از محیط ‌زیست اشاره کرد و گفت: تولید گوگرد دانه‌بندی شده بر اساس استانداردsudic، پس از یک ساعت از راه‌اندازی اولین پکیچ  گوگرد دانه‌بندی محقق شد.

وی تولید محصولات منطبق با استانداردهای معتبر بین‌المللی را منجر به تداوم صادرات به بازارهای جهانی عنوان کرد و ضمن اشاره به تخصص و تعهد تیم پروژه فاز ۱۳ پارس جنوبی افزود: در اولین ردیف بازیافت گوگرد پالایشگاه فاز ۱۳ رکورد کمترین فلرینگ ‌گاز اسیدی از ورود گاز ترش به پالایشگاه تا زمان تولید گوگرد مذاب را شاهد بودیم.

گفتنی است همزمان با عملیاتی شدن هر چهار ردیف شیرین‌سازی پالايشگاه طرح توسعه فاز ١٣، همه واحدهاي زيست‌محيطي این پالايشگاه نیز در چرخه بهره‌برداري قرار گرفته‌اند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi