به گزارش پایگاه خبری اهواب نو ؛ خانم فاطمه زرین آمیزی افزود: امسال از یک میلیون و ۹۲ هزار ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها حدود ۹۰ درصد ظرفیت می‌توانند از طریق سوابق تحصیلی جذب دانشگاه‌ها شوند که تاکنون ۷۶ هزار و ۲۲۴ نفر ثبت نام کرده اند.
اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام برای شرکت در پذیرش دانشجو صرفا ًبر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی آزمون سراسری مهر ۱۳۹۹ به این شرح است.
پیرو اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۴/۳۱، به اطلاع همه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در پذیرش دوره یادشده می‌رساند که به منظور فراهم کردن تسهیلات بیشتر برای آن دسته از متقاضیانی که تا این تاریخ (۰۲/۶/۹۹) برای ثبت نام اقدام نکرده‌اند، ترتیبی اتخاذ شده است که تا روز دوشنبه مورخ ۹۹/۰۷/۰۷ بتوانند به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.
بر این اساس، متقاضیان باید در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما (دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته از طریق درگاه سازمان قابل دسترسی است) و اطلاعیه مورخ ۹۹/۰۵/۲۶ درخصوص اعلام اصلاحات و کدرشته محل‌های جدید در پذیرش دوره مذکور و فراهم کردن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت‌نام، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org مراجعه و به ثبت نام در آزمون مذکور اقدام کنند.
ضمناً آن دسته از متقاضیانی که قبلاً به ثبت نام اقدام کرده‌اند، می‌توانند در صورت تمایل تا تاریخ یادشده، به مشاهده و ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کنند.
اطلاعیه این سازمان درخصوص اعلام اصلاحیه سری دوم دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته در پذیرش یادشده (درصورت وجود) در روز دوشنبه ۹۹/۰۶/۱۷ منتشر خواهد شد .