حذف واریزی‌های خرد در آینده نزدیک

نیما حاجیلر، مدیر معاملات کارگزاری بانک سپه عنوان کرد؛ که برخی از موضوعات مطرح شده در جلسه وزارت اقتصاد، امروز با حضور مدیرانی از کارگزاری‌ها، سازمان بورس و شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در کانون کارگزاران تصویب و تایید نهایی شد.

وی در این خصوص گفت: چون مشکل بسیاری از سهامداران واریزی‌های خرد است، مقرر شده به زودی پول سهام عدالت به صورت یکجا یا در مبالغ بالا برای مشتری‌ها واریز شود.وی ادامه داد: شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در حال آماده سازی زیرساخت‌های فنی این اقدام است و به زودی اجرایی می‌شود.

بانک‌ها سفارش در کارگزاری‌ها ثبت می‌کنند:

مدیر معاملات کارگزاری بانک سپه اظهار کرد: تا پیش از این بانک سفارشات را دریافت می‌کرد و آن را به صورت فایل برای کارگزاری ارسال می‌کرد، اما در جلسه امروز مقرر شد همه سفارش‌های فروشی که به شعب بانک‌ها داده می‌شود در درگاه‌های ثبت سفارش کارگزاری‌ها ثبت شود.

به گفته وی، با این اقدام مشکل ثبت سفارش‌ها و خطاهایی که در این مرحله رخ می‌داد برطرف می‌شود.

تغییر اطلاعات سریع‌تر اعمال می‌شود:

براساس اظهارات حاجیلر، تا پیش از این برخی از سهامدارانی که اطلاعات خود را (شامل شماره حساب، کدملی و شماره تماس) ویرایش می‌کردند حداقل ۷۲ ساعت زمان لازم بود که این تغییرات اعمال شود و فرد بتواند درخواست فروش خود را ثبت کند؛ اما این مشکل نیز در این جلسه بررسی شد و ازین پس تغییرات سریع‌تر اعمال می‌شود.

وی در این خصوص گفت: حداقل زمان ثبت تغییرات از ۷۲ ساعت به ۲۴ ساعت رسیده و سهامداران می‌توانند پس از گذشت حدود یک روز از تغییر اطلاعات خود نسبت به فروش و مدیریت سهام خود اقدام کنند .