نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1164 تاریخ انتشار: ۰۸ / ۰۴ / ۱۳۹۵ - ۲۰:۰۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رویکرد دولت و وزیر نفت در انتصابات مدیران نفتی چیست؟ آیا دولت مطلع از ابقای مدیران ناکارآمد دولت قبل است؟این مدیران در کدام قالب می گنجند؟!

سه سال از عمر دولت تدبیر و امید گذشته است…در این مدت بیشتر انرژی دولت صرف حل مشکلات خارجی و سروسامان دادن به سیاست خارجی گردید و تا حدود بسیار زیاد و قابل قبولی در زمینه ی خارجی می توان به دولت تدبیر رای قبولی داد… اما در زمینه ی داخلی و علی الخصوص در […]

سه سال از عمر دولت تدبیر و امید گذشته است…در این مدت بیشتر انرژی دولت صرف حل مشکلات خارجی و سروسامان دادن به سیاست خارجی گردید و تا حدود بسیار زیاد و قابل قبولی در زمینه ی خارجی می توان به دولت تدبیر رای قبولی داد…

اما در زمینه ی داخلی و علی الخصوص در حوزه ی نفت که در اقتصاد تک محصولی ما؛سوق الجیشی ترین صنعت کشور به حساب می آید…رویکرد دولت تدبیر و امید چیست؟

آیا دولت به انتصاب تکنوکرات ها در نفت معتقد است؟

یا اعتقاد به انتصاب مدیران سیاسی هم سو و همفکر…که سالها پشت خط مانده بودند دارد؟

یا اعتقاد به استفاده ی از بعضی مدیران دولت قبل که تفکرات خودرا به بهای صندلی و میزی به اجاره می دهند ؟! دارد؟!

آیا اصلا بزرگان و امرای دولت تدبیر و امید در جریان انتصاب و بر مسند کار ماندن بعضی از مدیران دولت قبل که مرتبا رنگ عوض میکنند…در مدیریت های نفت جنوب هستند؟!

اگر دولت تصمیم به استفاده از تکنوکرات ها در نفت دارد که بسیار شایسته است و استفاده ی از نخبگان همه ی جناح ها کاری متعالی و مترقی است و در کلیه ی ممالک پیشرفته رقابت فقط تا انتخابات وجود دارد و پس از آن همه ی احزاب به حزب و تیم پیروز کمک می کنند و از فردای مشخص شدن نتیجه ی انتخابات دیگر رقابتی وجود ندارد

اما موضوع اصلی آنجاست که مدیری که ابدا تکنوکرات و علمی نیست و البته کارنامه ی او آن را می نمایاند…و جزء نخبگان و خاصان نفت نیز نیست…و فقط یک حسن دارد و آن چرخش سریع سیاسی! و برگشتن از عقاید و سخنان پیشین خود است…که از کرامات شیخ ما اینست…خورد حلوا و گفت شیرین است! و خودش تنها کسی است که سبک مدیریتی خود را قبول دارد!

آیا اصلا از لحاظ سیاسی ابقای فردی که سریعا به عقبه ی خود پشت می کند و هرهری مذهب و پرچم صفت است کار درست و عقلانی است؟آیا تضمینی وجود دارد که این گونه افراد در برهه های حساس باز یار و یاور دولت بوده و در خفا به کارشکنی در کارها نپردازند..؟!

آیا اصلا وزیر محترم نفت که قطعا به علت مشغله ی فراوان وقت کافی جهت تحقیق در مورد مدیران میانه در جنوب را ندارد و یا جناب مهندس کاردر از وجود چنین مدیرانی مطلعند؟!

آیا اگر هم قرار بود که از مدیران دولت قبل استفاده شود…نمی شد ؟از جمع نخبگان آنها که در نفت جنوب چندین و چندتای آنها که جدا از دیدگاه سیاسی شان از قضا بسیار هم خوشفکر و خوشنام و بسیار هم علمی هستند استفاده کرد…؟

آنچه مسلم است اینکه در زمان مهندس رکن الدین جوادی با یکی از این مدیران برخورد و حتی حکم او حدود ۶ماه امضا نشد که متاسفانه با ریش سفیدی یکی از مدیران ارشد نفت جنوب ایشان ابقا گردید…در حالیکه ای کاش در امور مهم مملکتی و کشوری..بجای ریش سفیدی و دیدگاه رفاقتی به شایسته سالاری و نخبه محوری توجه بیشتری می گردید…

و ای کاش مسئولان مربوطه به جای اینکه ببیند چه کسی و چرا می گوید؟!

ببیند که اصلا” چه می گوید؟؟” و آیا موضوعات مطروحه و ضعف هایی که به حکم رسالت مقدس قلم به آنها پرداخته ایم وجود دارند ؟و راهکار های داده شده عملی و کارساز هستند یا که نه؟!

در پایان آنچه مسلم می نماید اینست که رسانه ها باید به عنوان بازوی مشورتی مسئولان ارشد نظام نقش بیشتری در زمینه ی تبیین و روشنگری ایفا نمایند…بخصوص جوانان و فعالان عرصه ی رسانه  که “رهبر معظم انقلاب “جوانان را به این جمله مفتخر کرد که ” شما جوانان هرکدام یک افسر جنگ سایبری هستید”

و امروزه ضرر و زیان “قلم های خنثی” از ” مغزهای خالی” بیشتر است

ارسال دیدگاه

logo-samandehi