نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 18443 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۰ / ۱۳۹۸ - ۹:۳۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان : تحولات جدید در عرصه آموزش

حجت‌الاسلام موسوی، با اشاره به آغاز تحولاتی جدید در حوزه علمیه خوزستان، گفت: با توجه به حکم رهبر انقلاب برای آیت الله جزایری، تحولات جدیدی در حوزه علمیه خوزستان صورت گرفته و إن‌شاءالله مبدأ این تحولات، آغاز فصلی جدید در موضوعات آموزشی استان خواهد بود.   به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، حجت‌الاسلام سید […]

حوزه علمیه

حجت‌الاسلام موسوی، با اشاره به آغاز تحولاتی جدید در حوزه علمیه خوزستان، گفت: با توجه به حکم رهبر انقلاب برای آیت الله جزایری، تحولات جدیدی در حوزه علمیه خوزستان صورت گرفته و إن‌شاءالله مبدأ این تحولات، آغاز فصلی جدید در موضوعات آموزشی استان خواهد بود.

 

به گزارش پایگاه خبری اهواز نو ، حجت‌الاسلام سید جعفر موسوی، معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان، در اجلاسیه معاونان آموزش مدارس علمیه خوزستان، با اشاره به تحولات صورت گرفته در حوزه علمیه استان خوزستان، اظهار داشت: با توجه به حکمی که مقام معظم رهبری برای آیت الله موسوی جزایری صادر کردند، تحولات جدیدی در حوزه علمیه استان خوزستان صورت گرفت و إن‌شاءالله مبدأ این تحولات، آغاز فصلی جدید در موضوعات آموزشی استان خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه تا کنون دو جلسه با حضور آیت الله موسوی جزایری و آیت الله اعرافی پیرامون تنفیذ اختیارات به استان خوزستان صورت گرفته است، خاطرنشان کرد: بحمدالله این دو جلسه نتایج مطلوبی را هم به همراه داشته که شامل «صدور مجوز برگزاری امتحان شفاهی پایه ۱۰ در مدیریت استان»، «طی مراحل صدور حکم استادی در خوزستان با حضور ممتحنین مورد تأیید حوزه علمیه قم»، «برگزاری امتحان جامع شفاهی برای تغییر وضعیت طلاب از سفیران به سنتی» و «طی مدارج علمی مصاحبه درس خارج در خوزستان» می‌باشد.

 

صدور حکم استادی در خوزستان

 

حجت‌الاسلام موسوی، در ادامه با بیان اینکه زین‌پس مراحل صدور حکم استادی در خوزستان انجام می‌شود، گفت: آن دسته از روحانیونی که خواستار دریافت حکم استادی هستند، دیگر نیازی نیست برای شرکت در امتحان استادی به قم سفر کنند و زین‌پس می‌توانند در مدیریت استان خوزستان با حضور اساتید ممتحن مورد تأیید حوزه علمیه قم که همگی از خوزستان هستند، در آزمون استادی شرکت کنند.

 

دریافت مجوز «طی مدارج علمی مصاحبه درس خارج در خوزستان»

 

معاون آموزش حوزه علمیه خوزستان، با اشاره به دریافت مجوز «طی مدارج علمی مصاحبه درس خارج در خوزستان»، اظهار داشت: برای طی مراحل علمی، هر طلبه‌ای لازم بود بعد از امتحان شفاهی پایه ۱۰، چهار دور مصاحبه درس خارج فقه و اصول انجام دهد تا مجوز گرفتن موضوع پایان‌نامه سطح ۴ و دفاع از آن را داشته باشد، اما هم‌اکنون این مجوز برای استان صادر شده و پس از این همه مراحل آن در خوزستان انجام می‌شود.

 

راه‌اندازی کمیته‌های علمی تصویب موضوعات پایان‌نامه‌های سطح ۳ در استان

 

وی همچنین از راه‌اندازی کمیته‌های علمی تصویب موضوعات پایان‌نامه‌های سطح ۳ در خوزستان خبرداد و گفت: تا به امروز تنها مجوز فقه و اصول داده شده اما إن‌شاءالله با توجه به نیازهایی که در استان خوزستان خواهیم داشت، مجوز دیگر رشته‌ها را هم کسب خواهیم کرد.

 

راه‌اندازی کمیته انتصابات

 

حجت‌الاسلام موسوی، با اشاره به راه‌اندازی کمیته انتصابات در حوزه علمیه خوزستان، بیان کرد: از امروز هر معاون یا مدیری که بخواهد در سیستم مدارس علمیه تغییر کند، ابتداعاً لازم است در کمیته انتصابات مدیریت حوزه علمیه خوزستان مطرح تا بررسی‌های لازم در این خصوص صورت گیرد.

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi