نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3233 تاریخ انتشار: ۰۲ / ۰۹ / ۱۳۹۵ - ۷:۵۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

حفر۴۱هزارمتر چاه در مناطق نفتخیز جنوب

شرکت ملی حفاری ایران در راستای انجام فعالیت های خود در نیمه نخست امسال ۴١ هزار متر چاه در مناطق نفت‎خیزجنوب و مدیریت اکتشاف حفر کرده است. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: کشورمان در میان کشورهای نفت خیز و گازخیز جهان یکی از با سابقه ترین کشورهای استخراج کننده نفت و گاز است. هم اکنون […]

شرکت ملی حفاری ایران در راستای انجام فعالیت های خود در نیمه نخست امسال ۴١ هزار متر چاه در مناطق نفت‎خیزجنوب و مدیریت اکتشاف حفر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو: کشورمان در میان کشورهای نفت خیز و گازخیز جهان یکی از با سابقه ترین کشورهای استخراج کننده نفت و گاز است. هم اکنون بیش از یک قرن از حفاری نخستین چاه نفت در ایران از سوی تیم مهندسی، عملیاتی ویلیام ناکس دارسی به رهبری ماریوت می‌گذرد. نخستین چاه در ایران در منطقه چیاسرخ یا چاه سرخ در شمال غرب قصر شیرین حفر شد و در تابستان ۱۹۰۳ در عمق ۵۰۷ متری به گاز و کمی نفت رسید. در ادامه تلاش های تیم حفاری در سال ۱۲۸۷ هجری شمسی، نخستین چاه اکتشافی و قابل بهره برداری در منطقه مسجد سلیمان نیز به نفت رسید این در حالی است که عملیات کاوش برای کشف مخازن جدید در دیگر مناطق ادامه یافت و در پی آن حوزه های نفتی هفتگل، آغاجاری، گچساران، پازنان، نفت سفید و میادین لالی، اهواز، بینک، بی بی حکیمه، مارون و کرنج کشف و به بهره برداری رسیدند.

بنابراین گزارش، شرکت ملی حفاری ایران بخش عمده ای از این حفاری ها را انجام داده است. این شرکت در سال ۱۹۷۹ به عنوان یک شرکت تابعه از شرکت ملی نفت ایران تأسیس شد و هم‌اکنون با در اختیار داشتن ۷۵ دکل حفاری خشکی و دریایی، ناوگان گسترده‌ای از ماشین‌آلات ترابری و پشتیبانی، دستگاه‌های جانبی حفاری، تجهیزات اسیدکاری، سیمان‌کاری و لوله‌گذاری، همچنین با در اختیار داشتن سیستم جامع نیروی انسانی، بیش از ۹۰ درصد از خدمات مورد نیاز حفاری را، برای شرکت‌های نفتی ایرانی فراهم می‌کند. دفتر مرکزی شرکت ملی حفاری ایران در شهر اهواز قرار دارد و تمرکز اصلی آن بر ارائه خدمات حفاری به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، شرکت نفت فلات قاره ایران، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت متن و شرکت نفت و گاز پارس می‌باشد.

این گزارش می افزاید: این شرکت در راستای انجام فعالیت های خود در نیمه نخست امسال ۴١ هزار متر چاه در مناطق نفتخیزجنوب و مدیریت اکتشاف حفر کرده است. شرکت ملی حفاری ایران در این زمینه به نقل از سعید اکبری، مدیر عملیات حفاری خشکی١ شرکت ملی حفاری ایران نوشته است:  از ابتدای فروردین تا پایان شهریورماه امسال، در مجموع یک حلقه چاه اکتشافی و ١٠ حلقه چاه توسعه‌ای حفاری و ۴ حلقه چاه نیز با تلاش کارکنان مدیریت حفاری خشکی ١، تعمیر شده است. مدیریت عملیات حفاری خشکی ١، هم‌اکنون ١۶ دستگاه حفاری سبک و سنگین در اختیار دارد. از این تعداد ٢ دکل در بخش حفاری چاه‌های اکتشافی- توصیفی، ١١ دکل در زمینه حفاری چاه‌های توسعه‌ای و سه دکل برای تعمیر چاه‌ها در نظر گرفته شده است. بیشترین متراژ حفاری را در مدت پیش گفته دستگاه حفاری ۶٧ فتح با متراژ چهار هزار و ٣١١ متر به خود اختصاص داد. از جمله دکل‌های حفاری این مدیریت، دستگاه حفاری جدید ٩۵ فتح است که در اردیبهشت ماه امسال در مدار عملیات قرار گرفت. این دکل در ردیف پیشرفتهترین دستگاه‌های حفاری شرکت قرار دارد و با قدرت ٢ هزار اسب بخار توان حفاری چاه‌های اکتشافی و توصیفی- توسعه‌ای را تا عمق بالای ۶ هزار متر دارد.

یادآور می شود: شرکت ملی حفاری ایران برای آسان سازی و شتاب بخشی در عملیات حفاری که هم اینک در مناطق خشکی و دریایی بیش از ١٠ استان کشور ارائه می‌دهد اقدام به ایجاد چهار مدیریت حفاری خشکی ١، ٢، ٣ و ۴ و مدیریت حفاری دریا کرده که فعالیت یک مدیریت به اجرای پروژه‌های کلید در دست حفاری به‌ویژه در میدان‌های مشترک اختصاص یافته است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi