نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2749 تاریخ انتشار: ۱۷ / ۰۸ / ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید بیش از ۳میلیون بشکه نفت درمناطق نفتخیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تولید نفت این شرکت با احتساب مایعات گازی و نفتا هم اکنون سه میلیون و ٧٠ هزار بشکه در روز است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال حدود ۴٠ تا ۵٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت. به گزارش پایگاه خبری اهوازنو:مهندس بیژن عالیپور، […]

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: تولید نفت این شرکت با احتساب مایعات گازی و نفتا هم اکنون سه میلیون و ٧٠ هزار بشکه در روز است که بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا پایان امسال حدود ۴٠ تا ۵٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو:مهندس بیژن عالیپور، روز دوشنبه ١٧ آبان در نخستین روز برپایی هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان در جمع خبرنگاران افزود: این شرکت ٨٣ درصد نفت و ١۶ درصد گاز کشور و همچنین کلیه خوراک پتروشیمی های خوزستان را تامین می کند.

وی درباره تزریق گاز به مخازن برای تثبیت فشار مخازن گفت: بر اساس برنامه ریزی انجام شده امسال بین ١١٠ تا ٢٠٠ میلیون مترمکعب در روز گاز به مخازن تزریق می شود.

عالی پور  با اشاره به برنامه های این شرکت در زمینه ساخت داخل اظهار داشت: از مجموع کالاهای صنعت نفت با تلاش این شرکت ۸ هزار قلم کالا تولید داخل و ۶ هزار قلم کالا نیز در حال ساخت است.

وی با بیان این که هم اکنون ۴١ درصد تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در خوزستان تولید می شود تاکید کرد: شرکت های سازنده فراوانی در کشور فعال شده اند و به جز تعداد معدودی از کالاها، سایر کالاهای مورد نیاز صنعت نفت در داخل تولید می شود.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب درباره هشتمین نمایشگاه تخصصی ساخت تجهیزات صنعت نفت نیز گفت: بیش از ٢۵٠ شرکت سازنده، تولیدکننده و تامین کننده صنعت نفت در این نمایشگاه حضور یافتند و توانمندی های خود را به نمایش گذاشته اند.

وی با اشاره به رونمایی تجهیزاتی مانند پمپ BB ٣، روتور توربین نیروی GEC و روتور کمپرسور الیوت در این نمایشگاه ادامه داد: این کالاها با حمایت این شرکت و برای نخستین بار در کشور ساخته می شوند.

عالی پور در ادامه به کاهش آلودگی های زیست محیطی اشاره کرد و گفت: ۴١ پروژه به ارزش ٧۵٠ میلیارد تومان برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه در دست اقدام است.

وی درباره برنامه های این شرکت برای افزایش ازدیاد برداشت از مخازن توضیح داد: هم اکنون ۶ قرارداد همکاری با دانشگاه های صنعتی شریف، شیراز، آزاد اسلامی، صنعت نفت، پژوهشکده ازدیاد برداشت نفت برای انتقال فناوری و ازدیاد برداشت میدان های اهواز، بی بی حکیمه، رگ سفید، کرنج، منصوری و آب تیموری امضا شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب درباره مدل جدید قراردادهای نفتی اظهار داشت: مقرر شده است تا این شرکت با شرکت های داخلی و خارجی برای توسعه ۴ میدان کرنج، پارسی، رگ سفید و شادگان مذاکره کرده و تفاهم نامه و مناقصه توسعه آن را برگزار کند که تاکنون با ٢٣ شرکت داخلی و خارجی از جمله کشورهای اروپایی، روسیه، چین و بی پی انگلیس نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

وی گفت: قرار شده است چنانچه در مناقصه و واگذاری این میدان ها موفق عمل کنیم توسعه برخی از میدان ها نیز به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب واگذار شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi