نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13596 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تولید آب DM در پالایشگاه فاز ۱۳ پارس جنوبی آغاز شد

طرح مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از آغاز تولید آب DM در پالایشگاه این فاز خبر داد.   به گزارش اهواز نو به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد افزود: در ادامه راه اندازی واحد‌های یوتیلیتی و با تلاش تیم پروژه این طرح خصوصا شرکت نیرپارس (گروه مپنا)٬ […]

طرح مجری طرح توسعه فاز ۱۳ پارس جنوبی از آغاز تولید آب DM در پالایشگاه این فاز خبر داد.

 

به گزارش اهواز نو به نقل از روابط عمومی شرکت نفت و گاز پارس، پیام معتمد افزود: در ادامه راه اندازی واحد‌های یوتیلیتی و با تلاش تیم پروژه این طرح خصوصا شرکت نیرپارس (گروه مپنا)٬ واحد ۱۲۷ جهت تولید آب DM چهارشنبه ، ۱۵ آذرماه در مدار عملیاتی قرار گرفت.

وی بیان کرد: با راه اندازی این واحد چرخه دریافت آب خام٬ تولید آب DM و تولید بخار آب در پالایشگاه تکمیل شده و با دریافت پیوسته آب از آبگیر مشترک فازهای ۱۳و ۲۴_۲۲ راه اندازی پالایشگاه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

به گفته این مقام مسئول با تولید آب DM در واحد ۱۲۷ تاکنون ۸ واحد یوتیلیتی از مجموع واحد‌های پالایشگاه طرح توسعه فاز ۱۳ راه اندازی شده است.

معتمد همچنین از تکمیل سیستم های کنترل پالایشگاه حداکثر تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی های فشرده انجام شده پیش بینی می‌شود تا قبل از پایان سال جاری با دریافت گاز ترش از فازهای ۸-۷-۶ و راه اندازی یک ردیف شیرین سازی٬ گاز تصفیه شده به خط لوله گاز سراسری تزریق شود.

بر اساس این گزارش، طرح توسعه فاز ۱۳ جهت استخراج ۵۶ میلیون متر مکعب گاز ترش از میدان مشترک پارس جنوبی و استحصال روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز شیرین٬ ۲۷۵۰ تن اتان ٬ ۲۹۰۰ تن گاز مایع (LPG) ، هفتاد و پنج هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت‌های پتروپایدار ایرانیان٬ مپنا و صدرا در دست اجرا است.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi