نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13704 تاریخ انتشار: ۲۴ / ۰۹ / ۱۳۹۶ - ۲۳:۲۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

توانايى ايران در توليد نفت تا صد سال آينده

معاون امور اکتشاف مدیریت اکتشاف در نوزدهمين  همایش بین المللی صنایع دریایی: ایران تا صد سال آینده نفت برای تولید دارد نوزدهمين همايش بين المللي صنايع دريائي با حضور متخصصان برجسته در حوزه های دریانوردی ،نفت و گاز ، تأسيسات دريائي و صنايع و علوم مرتبط در تاریخ ۲۰ الی ۲۳ آذر ماه ١٣٩٦ در […]


معاون امور اکتشاف مدیریت اکتشاف در نوزدهمين  همایش بین المللی صنایع دریایی: ایران تا صد سال آینده نفت برای تولید دارد

نوزدهمين همايش بين المللي صنايع دريائي با حضور متخصصان برجسته در حوزه های دریانوردی ،نفت و گاز ، تأسيسات دريائي و صنايع و علوم مرتبط در تاریخ ۲۰ الی ۲۳ آذر ماه ١٣٩٦ در جزیره کیش در حال برگزاری است. در این میان، متخصصان حوزه نفت و گاز فراساحل در بخشی از این همایش در روزسه شنبه ۲۱ آذرماه به سخنرانی پرداختند.
به گزارش اهواز نو به نقل از روابط عمومی مدیریت اکتشاف يكي از عناوين سخنرانان كليدي در بخش نفت و گاز، پتانسيل هاي هيدروكربوري حوزه فراساحل خليج فارس و درياي عمان همچنين فرصت هاي سرمايه گذاري مرتبط با آن بود که توسط دکتر بهمن سلیمانی معاون مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران ارایه شد.
دكتر سليماني، در این سخنراني، ضمن اشاره به اكتشافات انجام شده در قبل و بعد از انقلاب اسلامي در حوزه نفت و گاز، بر اين موضوع كه مديريت اكتشاف شركت ملي نفت با حمايت وزیر محترم نفت و مدير عامل شركت ملي نفت ایران، پس از انقلاب به ويژه بعد از جنگ تحميلي، توانسته با برنامه ريزي مناسب در رابطه با تربيت نيروي انساني سرمايه اي و كادر سازي، در رده هاي كارشناسي و مديريتي، اكتشافات بزرگي از نظر نفت و گاز را در كشور و بخصوص در بخش فراساحل خليج فارس به ثمر برساند تاکید کرد.
وی افزود: پس از انقلاب بر مبناي محاسبات صورت گرفته، اعلام شده بود كه ما حداكثر تا ٢٥ سال ديگر، به ذخایز نفت و گاز دسترسی داریم. در حالی که با تلاش ، برنامه ريزي و مديريت جهادي در مديريت اكتشاف، مفتخريم كه امروز به اطلاع همه حضار و ملت شريف و بزرگوار ايران برسانيم با همين مقدار توليد فعلي تا حدود ١٠٠ سال ديگر نفت و حدودا ١٦٥ سال ديگر گاز برای تولید داريم. چرا که جمهوري اسلامي ايران با وجود تحريم هاي ظالمانه آمريكا، با تکیه بر توان داخلي و بهره گيري از دانش و تكنيك هاي به روز دنيا در زمينه اكتشاف،كارنامه خوبي داشته و برنامه بهبود مستمر را در سرلوحه كاري خود قرار داده است. تلاش داریم تا در آينده، پتانسيل هاي جديد نفتي و گازي را با جذب سرمايه گذاران بين المللي در بلوك هاي اكتشافي توسعه اي افزایش دهیم تا شركت ملي نفت بتواند در سبد توسعه و توليد خود برنامه ريزي مناسبي را پیش رو قرار دهد.
همچنین دکتر سلیمانی در اين سخنراني، برنامه هاي کلان مديريت اكتشاف در خليج فارس و درياي عمان در زمينه تكميل اطلاعات مورد نياز اكتشافي از جمله لرزه نگاري ٣ بعدي در خليج فارس و درياي عمان در برنامه پنج ساله ششم دولت جمهوري اسلامي ايران همچنين چشم انداز مديريت اكتشاف را تا افق بيست سال آينده بطور مختصر ارائه نمود

 

 

 

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi