نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 427 تاریخ انتشار: ۱۹ / ۱۲ / ۱۳۹۴ - ۱۳:۵۹
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تجمع اعتراضی کارکنان آلمینیوم سازی المهدی بندرعباس درب استانداری هرمزگان

جزئیات تجمع کارکنان آلومنیوم المهدی بندرعباس مقابل استانداری هرمزگان بیش از ۵۰۰ نفر از کارکنان کارخانه آلمینیوم سازی المهدی که بعد از ظهر چهارشنبه در اعتراض به مشکلات مدیریتی این واحد صنعتی ،مقابل استانداری هرمزگان تجمع کرده بودند، پس از مذاکره و توافق نمایندگان آنان با معاون استاندار هرمزگان محل را ترک کردند. به گزارش […]

جزئیات تجمع کارکنان آلومنیوم المهدی بندرعباس مقابل استانداری هرمزگان
بیش از ۵۰۰ نفر از کارکنان کارخانه آلمینیوم سازی المهدی که بعد از ظهر چهارشنبه در اعتراض به مشکلات مدیریتی این واحد صنعتی ،مقابل استانداری هرمزگان تجمع کرده بودند، پس از مذاکره و توافق نمایندگان آنان با معاون استاندار هرمزگان محل را ترک کردند.

به گزارش تابناک هرمزگان، تجمع کنندگان روز چهارشنبه عصر در مقابل استانداری هرمزگان با اعلام نارضایتی از عملکرد مدیریتی این مجموعه پس از واگذاری آن به بخش خصوصی با امضای توماری خواستار رسیدگی به وضعیت این واحد تولیدی شدند.

به گفته تجمع کنندگان، در واگذاری این کارخانه که بر اساس اصل ۴۴انجام شده تخلفات قانونی روی داده و پس از تحویل آن به بخش خصوصی، حقوق کارکنان به شیوه های مختلف نادیده گرفته شده یا از بین رفته است.

این عده همچنین در بیانیه جداگانه ای، خواسته ها و دلایل نارضایتی خود را شرح داده و در اختیار رسانه ها و مسئولان استانداری هرمزگان قرار دادند.

در این بیانیه پرداخت نشدن حق بیمه تکمیلی کارکنان از سوی کارفرما با وجود کسر آن از حقوق پرسنل به عنوان یکی از دلایل نارضایتی اعلام شده است.

واریز پاداش های مصوبه هیات مدیره و دادن سبد کالای عید و همچنین ارائه گزارش شفاف از صندوق قرض الحسنه، شفاف سازی سهام ترجیحی و تشکیل شورای اسلامی کار از دیگر درخواست های فهرست شده در این بیانیه است.

تعهد مالک جدید برای تعدیل نشدن نیروها، تامین امنیت شغلی نیروهای خدماتی با لغو قرارداد موقت و تعهد خریدار جدید برای تجزیه نشدن شرکت نیز از دیگر بندهای درخواستی کارکنان در بیانیه یاد شده است.

حدود یک ماه قبل نیز فراخوان تجمع پنج هزاری نفری کارکنان و خانواده های آنان در بیستم بهمن در فضای مجازی منتشر شد که با توجه به مقارن شدن آن با سالگرد پیروزی انقلاب به زمان دیگری موکول شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار هرمزگان چهارشنبه شب پس از مذاکره با نمایندگان تجمع کنندگان به خبرنگار ایرنا گفت: مدیریت عالی استان تعادل در دفاع از حقوق صنفی کارکنان و حمایت از بخش خصوصی را به عنوان رویکرد خود در چنین موضوعاتی دنبال می کند.

بهروز اکرمی افزود: در نشست امروز (چهارشنبه) با نمایندگان کارکنان، مشکلات آنان مورد بررسی قرار گرفت و هفته آینده نیز مالک این واحد صنعتی به استانداری دعوت می شود تا گفته های هر دو طرف شنیده شود.

معاون استاندار هرمزگان اضافه کرد: در مجموع مشکلات کارکنان پیچیده و غیرقابل حل نیست و انتظار می رود در فضای همکاری و تعامل، حقوق و انتظارات درست و منطقی هر دوطرف محقق گردد.image image image

ارسال دیدگاه

logo-samandehi