نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2364 تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۷ / ۱۳۹۵ - ۹:۳۲
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

تامین برق منازل از سلول های خورشیدی

کمپانی ژاپنی هیوندا از ساخت یک نیروگاه در کوماموتو برای تأمین برق منازل و مکان‌های تجاری این کشور به وسیله سلول‌های خورشیدی خبر داد. شرکت هیوندا در حال حاضر ۸۰ توزیع کننده برق محلی در نقاط مختلف کشور ژاپن داشته و درصدد است در طی سال جاری میلادی تعداد آن‌ها را به ۲۰۰ توزیع کننده […]

کمپانی ژاپنی هیوندا از ساخت یک نیروگاه در کوماموتو برای تأمین برق منازل و مکان‌های تجاری این کشور به وسیله سلول‌های خورشیدی خبر داد. شرکت هیوندا در حال حاضر ۸۰ توزیع کننده برق محلی در نقاط مختلف کشور ژاپن داشته و درصدد است در طی سال جاری میلادی تعداد آن‌ها را به ۲۰۰ توزیع کننده برساند.
پیش‌بینی می‌شود این نیروگاه در ماه‌های اول سال ۲۰۰۸ به ظرفیتی بالغ بر ۵/۲۷ مگاوات (با تقریبی بر مبنای ۹ هزار منزل که هر یک دارای سیستم خورشیدی ۳ کیلوواتی خواهند بود) خواهد رسید. نحوه تولید نسل بعدی thin film سلول‌های خورشیدی در این کارخانه بر اساس ترکیب مس، عنصر ایندیوم و عناصر گالیم و سلنیم با یکدیگر (GIGS) به جای استفاده از سیلیکون است. طبق گفته این کمپانی این تغییرات هزینه ساخت سلول‌های خورشیدی را در حدود ۵۰ درصد نسبت به هزینه ساخت سلول‌های کریستالی سیلیکونی متداول کاهش می‌دهد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi