نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 2609 تاریخ انتشار: ۰۵ / ۰۸ / ۱۳۹۵ - ۲۳:۲۷
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیژن عالیپور و حمایت بی بدیل از تمامی دستگاههای اجرایی استان….و مدیران کلی که بیشتر اظهارات گیشه ای میکنند تا ریشه ای…!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز با شرکت در برنامه ی تلویزیونی خوزستان با اشاره به اینکه برنامه هایی برای جلوگیری از گازسوزی در خوزستان داریم، اظهار داشت: در استان خوزستان ۵۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می شود که ۴۲ میلیون مترمکعب جمع آوری و مابقی […]

imageبه گزارش پایگاه خبری تحلیلی اهواز نو مهندس بیژن عالیپور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز با شرکت در برنامه ی تلویزیونی خوزستان با اشاره به اینکه برنامه هایی برای جلوگیری از گازسوزی در خوزستان داریم، اظهار داشت: در استان خوزستان ۵۰ میلیون مترمکعب گاز تولید می شود که ۴۲ میلیون مترمکعب جمع آوری و مابقی سوزانده می شود.

وی افزود: ۱۳ پروژه با مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان برای ساماندهی ۷ میلیون مترمکعب باقی مانده تعریف شده و این پروژه ها در مرحله اجرا و یا ساخت هستند.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با بیان اینکه وضعیت نقدینگی کشور چندان مناسب نیست، تصریح کرد: با دستور مقام معظم رهبری به صندوق توسعه ملی ۸۰۰ میلیون دلار برای نگهداشت و افزایش تولید به شرکت ملی نفت تخصیص یافت که ۵۵۵ میلیون دلار به ما تعلق گرفت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود درخصوص مدیریت پسماند، یادآور شد: پیش از این در محل استقرار دکل های حفاری آب های آلوده وارد زمین شده و آب های زیرزمینی دچار آسیب می شدند اما با طراحی و اجرای سیستم های جدید مقدار نفوذ آب های آلوده بسیار کاهش یافته است.

مهندس بیژن عالیپور با اشاره به اینکه برنامه های جدی برای احیای کامل تالاب هور هویزه وجود دارد، گفت: تا سه سال پیش این تالاب به دلیل حفاری شرکت نفت خشک بود اما پس از سفر وزیر نفت دستور احیای آن صادر شد.و وزیر نفت فرمودند که وقتی ما توانایی استخراج نفت از دریا را داریم چگونه باید تالاب هور هویزه خشک شود

وی در پاسخ به سؤالی پیرامون میزان مشارکت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در طرح های خدمات شهری خاطر نشان کرد: باوجود مشکلاتی که در نقدینگی وجود دارد اما سالانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان به سازمان های گوناگون کمک می شود. ضمن آنکه در یک سال و نیم گذشته بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان به شهرداری های مختلف استان پرداخت شده است.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز با اشاره به فعالیت های این شرکت در برنامه های فرهنگی-ورزشی استان اظهار داشت: احداث سالن های چند منظوره در هفتگل، امیدیه، شادگان، رامشیر، کارون و کوی پردیس از جمله این پروژه ها است.

رئیس کارگروه نفت و گاز شورای پدافند غیر عامل خوزستان با اشاره به لزوم توجه به بحث پدافند غیرعامل گفت: کلیه تصفیه خانه ها، تأسیسات، فاوا و قسمت کامپیوتر این شرکت از نظر مسائل امنیتی مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه تحریم ها به فرصتی برای ما تبدیل شد، افزود: درحال حاضر ۴۱ درصد قطعات یدکی و کالای مورد نیاز ما از طریق کارگاه های درون استان و کشور تولید می شود.

مهندس بیژن عالیپور گفت: تاکنون حدود ۸هزار قطعه درون کشور ساخته شده و ۶هزار قطعه دیگر نیز درحال ساخت است که امیدواریم به ۱۰۰درصد برسد.

وی درخصوص نقش شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در تولیدات کشور تصریح کرد: بیش از ۸۰درصد نفت کشور، تمام خوراک مورد نیاز پتروشیمی ها و ۱۶درصد گاز کشور در این منطقه تولید می شود.

رئیس کارگروه نفت و گاز شورای پدافند غیر عامل خوزستان افزود: در زمان تحریم میزان تولیدی ما ۶۰۰ هزار بشکه در روز بود که درحال حاضر این رقم به ۲ میلیون و ۲۰۰هزار بشکه رسیده است.

وی در پایان پیرامون مشارکت در ساخت جاده های استان یادآور شد: جاده آبادان-ماهشهر- هندیجان با ۹۱ میلیارد تومان توسط شرکت ملی مناطق نفتخیز ساخته و در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت.

مهندس بیژن عالیپور تأکید کرد: احداث جاده ماهشهر- امیدیه، امیدیه-مارون- جایزان، پل مارون-جایزان و سه راهی رامهرمز به پل رامشیر از دیگر پروژه های این شرکت است.

لازم به توضیح است که در چند روز گذشته بعضی مدیران کل خوزستان انتقاداتی را نسبت به مسائل زیست محیطی نفت رسانه ای کردند که بیشتر جنبه ی گیشه ای و رسانه ای داشته تا واقعیت…! چرا که با توضیحات مهندس عالیپور مشخص گردید که مسئولان بومی مناطق نفتخیز جنوب کاملا دلسوزانه مسائل زیست محیطی خوزستان را رصد و پیگیری می نمایند

و نکته ی جالب تر اینکه در مصاحبه با بسیاری از مسئولان وزارت نفت در تهران متوجه شدیم که بسیاری از مدیران کل خوزستان قادر به تعریف طرح و پروپوزال برای دریافت بودجه ای که مسئولان نفت جنوب با زحمت و چانه زنی فراوان برای خوزستان دریافت میکنند نیستند!

و در مصاحبه ی اخیر با مهندس محسن امیریان مدیرنظارت بر طرح های عمرانی وزارت نفت ایشان که سالها از فرماندهان رشید دفاع مقدس در خوزستان بوده اند و تعصب ویژه ای نسبت به مردم خوزستان و آبادانی استان دارند با تعجب از اینکه بعضی از مدیران کل خوزستان سال تا سال حتی برای دریافت بودجه های تصویبی مراجعه نمی نمایند!گلایه مند بودند حال آنکه مدیران کل استان های دیگر مرتبا” و با پافشاری و مراجعات مکرر بع دنبال دریافت سهم و بودجه ی بیشتر برای حل مشکلات و معضلات استان های شان از نفت هستند.

بهرحال بعضی مدیران کل محترم خوزستان به جای حل مسئله بصورت اساسی به دنبال پاک کردن صورت مسئله هستند و ضعف خود در ارائه ی برنامه و طرح و نیز جذب سرمایه و بضاعت مالی برای حل مشکلات حوزه ی خود را به شرکت مناطق نفتخیز جنوب تعمیم میدهند
آنچه مسلم است بیژن عالیپور که در سال های متمادی خدمت خود در نفت  در برهه های حساسی چون دفاع مقدس و دوران تحریم خدمات ارزشمندی را به کشور و خوزستان تقدیم کرده است از افتخارات ادوار کشور؛ خوزستان و نفت می باشد که همواره نگاهی ویژه به توسعه ی متوازن و پایدار داشته است و باعث انجام خدمات بی بدیل و ریشه ای از سوی نفت به تمامی دستگاههای اجرایی خوزستان گردیده است

✍بهزاد رادمنش

ارسال دیدگاه

logo-samandehi