نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 18683 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۱۲ / ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

رشد شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی سال ۹۸

شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۱۰ هزار و ۴۷۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید. براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۸۳۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد. […]

شاخص کل در بازار بورس امروز (چهارشنبه) ۱۰ هزار و ۴۷۳ واحد رشد داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از چهار میلیارد و ۸۳۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۴ هزار و ۳۱ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با سه هزار و ۲۹۹ واحد رشد به ۱۷۷ هزار و ۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با دو هزار و ۱۹۴ واحد افزایش به ۱۱۷ هزار و ۸۱۴ واحد رسیدند.

شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱ هزار و ۷۱۶ واحد افزایش به رقم ۶۵۰ هزار و ۳۴۸ واحد رسید، شاخص بازار اول هفت هزار و ۳۷۶ واحد و شاخص بازار دوم ۲۲ هزار و ۳۵۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و ۱۱۳ واحد، گروه مپنا (رمپنا) با ۵۰۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۸۵ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۴۸۵ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۴۳۶ واحد، پالایش نفت تهران (شتران) با ۳۹۹ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۷۸ واحد، بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

در مقابل نماد نماد ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۲۳۲ واحد، بورس اوراق بهادار تهران (بورس) با ۱۹۹ واحد، بورس کالای ایران (کالا) با ۱۶۵ واحد، پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۲۱ واحد، نفت پارس (شنفت) با ۷۵ واحد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۵۱ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد بانک ملت، ماشین سازی اراک، بانک اقتصاد نوین، نوش مازندران، فولاد مبارکه اصفهان و پالایش نفت اصفهان و مس شهید باهنر در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۲۷۰ میلیون و ۳۴۶ هزار برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۴۲۸ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز بیش از به ۱۰۰ واحد افزایش داشت و بر روی کانال ۶ هزار و ۵۹۱ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار یک میلیارد و ۹۰۹ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۰ هزار و ۲۱۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

بیشترین تاثیر مثبت را در بین تمامی نمادها، نماد سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، جنرال مکانیک (رنیک)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند) و شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع) بر شاخص این بازار داشتند.

نماد فرابورس ایران (فرابورس)، ذوب روی اصفهان (فروی)، آسیا سیر ارس (جاسا)، نفت ایرانول (شرانول) و سرمایه گذاری مس سرچشمه (سرچشمه) هم مانع از رشد بیشتر این شاخص شدند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi