نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14673 تاریخ انتشار: ۰۹ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه‎ریزی برای جمع‎آوری گاز‌های مشعل در مناطق نفتخیز جنوب

برنامه‎ریزی برای جمع‎آوری گاز‌های مشعل در مناطق نفتخیز جنوب مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به برنامه‎ریزی شرکت ملی نفت ایران برای به صفر رساندن سوزاندن گازهای مشعل اشاره کرد و گفت: برای جمع‎آوری همه گازهای ارسالی به مشعل به ویژه در استان خوزستان برنامه مدونی وجود دارد. به گزارش اهوازنو بیژن عالیپور امروز (شنبه، […]

برنامه‎ریزی برای جمع‎آوری گاز‌های مشعل در مناطق نفتخیز جنوب

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب به برنامه‎ریزی شرکت ملی نفت ایران برای به صفر رساندن سوزاندن گازهای مشعل اشاره کرد و گفت: برای جمع‎آوری همه گازهای ارسالی به مشعل به ویژه در استان خوزستان برنامه مدونی وجود دارد.
به گزارش اهوازنو بیژن عالیپور امروز (شنبه، هشتم اردیبهشت‌ماه) در حاشیه افتتاح واحد جمع‎آوری گازهای همراه نفت میدان پارسی افزود: این برنامه‎ها در مدیریت سرمایه‎گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران تدوین شده و به‌زودی ابلاغ خواهد شد.

وی گفت: در واحد جمع‎آوری گازهای همراه نفت پارسی هم اکنون روزانه ۳ میلیون فوت مکعب گاز سبک جمع‎آوری می‎شود و امکان افزایش این مقدار تا ۷,۵ میلیون فوت مکعب در روز وجود دارد.

مدیرعامل شرکت ملی نفتخیز جنوب به امضای قرارداد مشابه دیگری با شرکتی خصوصی برای جمع‎آوری گازهای همراه نفت در مارون ۶ و منصوری اشاره کرد که با اجرای آن، در مارون ۶ روزانه ۱۵ میلیون فوت‌مکعب و در منصوری ۱۲ میلیون فوت مکعب در روز گازهای سبک جمع‌آوری می‌شود.

بر اساس این گزارش، ایستگاه جمع‎آوری گازهای مشعل میدان پارسی با هدف جلوگیری از سوزاندن روزانه حداقل ۳ و حداکثر ۷,۵ میلیون فوت مکعب گاز مشعل و ممانعت از آلودگی‎های زیست‎محیطی، امروز در منطقه عملیاتی نفت و گاز آغاجاری به بهره‎برداری رسید.

این طرح نخستین طرح جمع‎آوری گازهای مشعل است که با حضور و مشارکت بخش خصوصی به ثمر رسیده و شرکت تامکار گاز به عنوان مجری این طرح با احداث یک واحد تقویت و افزایش فشار گاز با ظرفیت حدود ۷,۵ میلیون فوت‌مکعب در روز، گازهای کم‎فشار واحد پارسی کلاستر را جمع‌آوری و از سوزانده شدن آنها جلوگیری می‌کند.

در این پروژه، گازهای کم فشار میدان پارسی که با افت فشار چاه‎های تولیدی، امکان جمع‌آوری در ایستگاه تقویت فشار موجود را ندارد، با فشار در محدوده ۱۵ تا ۵۰ پام به تاسیسات تقویت فشار تامکار گاز تحویل می‌شود و پس از فشارافزایی با فشار ۱۲۰ پام دوباره به تاسیسات شرکت ملی نفت بر می‎گردد تا در کارخانه گاز و گاز مایع-۱۵۰۰ مایع گیری و به میدان کرنج تزریق شود.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi