نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 13982 تاریخ انتشار: ۱۸ / ۱۰ / ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۴
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

برخورد نفتکش ایرانی با کشتی چینی/ ۳۰ ایرانی ناپدید شدند

در پی برخورد دو کشتی در آب‌های چین، ۳۲ نفر از جمله ۳۰ ایرانی ناپدید شدند. به گزارش اهواز نو به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چین امروز با صدور بیانیه ای اعلام کردند ۳۲ نفر در پی برخورد دو کشتی ناپدید شدند. یکی از کشتی‌ها یک نفتکش است که بر اثر این برخورد آتش […]


در پی برخورد دو کشتی در آب‌های چین، ۳۲ نفر از جمله ۳۰ ایرانی ناپدید شدند.

به گزارش اهواز نو به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامات چین امروز با صدور بیانیه ای اعلام کردند ۳۲ نفر در پی برخورد دو کشتی ناپدید شدند.
یکی از کشتی‌ها یک نفتکش است که بر اثر این برخورد آتش گرفته است.

طبق اعلام وزارت ترابری چین، همه ۳۲ خدمه ناپدید شده از کشتی نفتکش هستند و ۲۱ خدمه کشتی باربری که همه چینی هستند، نجات داده شدند.
مقامات دریایی چین، ۸ کشتی برای جست وجو و نجات ناپدید شدگان به محل حادثه اعزام کردند.
کره جنوبی نیز پس از هماهنگی با مرکز امداد و نجات دریایی چین یک فروند کشتی و هواپیما برای کمک به عملیات جست وجو و نجات ناپدید شدگان به منطقه اعزام کرد.
وزارت ترابری چین تاکنون در مورد اینکه چرا تمامی خدمه کشتی باربری که چینی بودند نجات یافتند، ولی خدمه کشتی دیگر که جمعي از ایرانی و بنگلادشی بودند و جان خود را در این حادثه از دست دادند، اظهار نظری نکرده است.

دلایل فنی آتش سوزی کشتی شرکت ملی نفت کش

تمامی کشتی های شرکت ملی نفتکش دارای آخرین استانداردهای بین المللی هستند و به شدت مسایل ایمنی رعایت می شود.

کشتی حامل میعانات گازی بوده که در فشار اتمسفر بخودی خود گاز و به شدت اشتعال زا می باشد.

از طرفی مومنتوم(مقدار جنبش آنی در لحظه) کشتی در آن ابعاد به همراه بار با سرعت یک نات برابر با مومنتوم صد هواپیمای کنکورد با سرعت صوت می باشد.
حال درنظر بگیرید با سرعت ۱۳ نات برخورد به چه شکل میباشد و جرقه حاصله از برخورد دو کشتی عامل آتش سوزی است.
در ادامه اين اتفاق قره خانی از تشکیل ستاد مدیریت بحران در تهران و پکن برای نجات سرنشینان نفت‌کش ایرانی خبر داد
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از تشکیل ستاد مدیریت بحران در تهران و چین برای مهار آتش سوزی نفت کش ایرانی و دستور نخست وزیر چین برای پیداکردن سرنشینان آن خبر داد.

در حال حاضر با توجه به شرایط آب و هوایی امکان پرواز بالگردها در منطقه فراهم نیست، لذا تاکنون امدادگران نتوانسته اند اطلاعاتی از سرنوشت ۳۲ سرنشینی که در نفت کش ایرانی بوده اند، کسب کنند.

در حال حاضر امدادگران روی دو موضوع متمرکز شده اند و و از تمامی امکاناتی که در منطقه موجود است استفاده می کنند، لذا در مرحله اول تلاش می شود که امدادگران به جستجوی افرادی که وضعیت آنها نامعلوم است بپردازند و در مرحله دوم آتش نفت کش مهار و خاموش شود.

کشورهای ژاپن، چین و کره جنوبی اعلام آمادگی کرده اند که برای پیدا کردن سرنشینان و سایر اقدامات لازم همکاری کنند اما شرایط جوی اجازه فعالیت گسترده را نمی دهد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi