نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1235 تاریخ انتشار: ۱۳ / ۰۴ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۰۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

با همت فرمانداری شوش و خیرین شهرستان جشن گلریزان برای آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد برگزار شد

فرماندار شهرستان شوش از کمک مالی ۸۰۰ میلیون ریالی خیرین در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد این شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضا نجاتی” فرماندار این شهرستان در آیین جشن گلریزان(آزادی زندانیان جرایم غیر عمد) که با حضور مسئولین شهرستانی و خیرین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ضمن […]

image

فرماندار شهرستان شوش از کمک مالی ۸۰۰ میلیون ریالی خیرین در جهت آزادی زندانیان جرایم غیر عمد این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شوش “رضا نجاتی” فرماندار این شهرستان در آیین جشن گلریزان(آزادی زندانیان جرایم غیر عمد) که با حضور مسئولین شهرستانی و خیرین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد ضمن قدردانی از مشارکت افراد خیر گفت:سنت توجه به ایتام و نیازمندان و دستگیری از مستمندان از سنت های دیرین منطقه است و خیرین و دیگر اقشار جامعه در این مسیر نیک منشانه پیش قدم می باشند.
“نجاتی” گفت: فرهنگ غنی دستگیری از نیازمندان و کمک به آنها در کشور ما روز به روز در حال پربارتر شدن می باشد.
وی با اشاره به برخی از معظلات اجتماعی پیش رو برای خانواده های زندانیان جرایم غیرعمد گفت:با برگزاری جشن گلریزان و جمع آوری کمک های هر چند اندک خیرین ، زندانیان نیازمند از زندان آزاد شده و به آغوش خانواده باز می گردند تا از این طریق مانع بروز آسیب های اجتماعی درون خانواده این افراد باشیم.
فرماندار شهرستان شوش بر نهادینه کردن فرهنگ حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد در بین مردم تاکید کرد وگفت: باید به سمتی حرکت کنیم تا جشن های گلریزان و حمایت از زندانیان توسط مردم و مشارکت خیرین برگزار شد.
“نجاتی” همچنین با اشاره به وضعیت کشاورزی شهرستان شوش و درآمدهای حاصل از زکات خواستار تخصیص ۲۰ درصدی از درآمدهای حاصل از زکات برای کمک به زندانیان جرائم غیر عمد شد.
رییس دادگستری شهرستان شوش نیز گفت:ترویج فرهنگ ایثار و گذشت از مصادیقی است که در شرع مقدس نیز مطرح است و کسی که این کار خداپسندانه را انجام می دهد به رسالت انسانی و شرعی خود عمل می کند.
حجت الاسلام “کریم محمدی” اظهارداشت: برهمین اساس فراهم کردن زمینه بازگشت زندانیان جرایم غیرعمد به کانون خانواده باعث کاهش آسیب های اجتماعی خواهد شد.
وی خواستار تشکیل انجمن حمایت از زندانیان جرائم غیر عمد در شهرستان شوش شد وگفت: نیاز است تا خیرین شهرستان نسبت به تشکیل این ستاد اقدام کنند.
“محمدی” با اشاره به ۱۲ نفر زندانی جرائم غیر عمد شهرستان شوش که در زندان دزفول بسر می برند گفت: برای آزادی این افراد به بیش از ۳میلیارد و هشتصد میلیون ریال کمک مالی نیاز است.
دادستان عمومی و انقلاب شوش نیز خواستار ارتباط بیشتر خیرین با خانواده های زندانیان جرائم غیر عمد شد وگفت:با این انجام کار خیرین از نزدیک بامشکلات این خانواده آشنا خواهند شد.
“مصطفی نظری” با اشاره به وجود چندین شرکت صنعتی در شهرستان شوش گفت: باید از این ظرفیت در جهت اشتغال زندانیان جرائم غیر عمد و توانمند سازی آنها تلاش شود.
“محمدسعید سخاوت” رییس زندان دزفول نیز گفت:زندان دزفول دومین زندان استان خوزستان از نظر تعداد زندانیان می باشد که ۱۲ زندانی جرایم غیر عمد اهل شوش در این زندان برای آزادی چشم انتظار کمک افراد خیر می باشند.
در پایان این مراسم از ۱۰ نفر از خیرین شهرستان شوش با اهدای لوح تقدیر شد.
جشن گلریزان هر ساله به منظور آزادسازی زندانیان نیازمند شهرستان شوش که به دلیل عدم توانایی در پرداخت محکومیت مالی، جرائم غیرعمدی شامل عدم پرداخت نفقه، مهریه، دیه و تصادفات رانندگی در زندان به سر می برند، برگزار می شود.

که این حرکت می تواند در دیگر شهرهای استان نیز به عنوان یک الگوی مناسب برگزار شود

ارسال دیدگاه

logo-samandehi