نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3005 تاریخ انتشار: ۲۳ / ۰۸ / ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۸
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

باسرمایه گذاری درمیادین نفتی جلوه خشن فقر ازمنطقه برداشته می شود

با این سرمایه‌گذاری، جلوه خشن فقر از منطقه برداشته می‌شود، ضمن این‌که طرح‌هایی مانند تامین آب‌ شرب، ساخت خانه بهداشت، ساخت ورزشگاه کوچک، آسفالت خیابان‌ها، ایجاد هنرستان فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”بیژن نامدار زنگنه در آئین رسمی بهره‌برداری از طرح‌های توسعه میدان‌های […]

با این سرمایه‌گذاری، جلوه خشن فقر از منطقه برداشته می‌شود، ضمن این‌که طرح‌هایی مانند تامین آب‌ شرب، ساخت خانه بهداشت، ساخت ورزشگاه کوچک، آسفالت خیابان‌ها، ایجاد هنرستان فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است
به گزارش پایگاه خبری اهوازنو”بیژن نامدار زنگنه در آئین رسمی بهره‌برداری از طرح‌های توسعه میدان‌های یادآوران، آزادگان شمالی و یاران شمالی در محل میدان نفتی یادآوران اظهار کرد: امروز با افتتاح این طرح ها از سوی رئیس جمهور روزانه ۲۵۰ هزار بشکه نفت در روز به تولیدات نفت ما افزوده می شود و تولید نفت ما در این منطقه به ۳۰۰ هزار بشکه نفت در روز می رسد.
زنگنه افزود: قبل از دولت تولید نفت در این منطقه ۶۵ هزار بشکه نفت در روز بود ولی به علت شرایط تحریم اکنون به ۴۵ هزار بشکه نفت رسید که با افتتاح رسمی این سه طرح، تولید ما حودد ۲۵۰ هزار بشکه نفت در روز افزایش می یابد.
وی توضیح داد: عمده قراردادهای توسعه میدان‌های غرب کارون در زمان نوذری وزیر اسبق نفت بسته شده و سرمایه گذاری‌ها به صورت بیع متقابل بوده است.
وزیر نفت با اشاره به سرمایه گذاری ۶ میلیارد دلاری برای توسعه این میدان‌ها در قالب طرح بیع متقابل گفت: سرمایه گذاری صورت گرفته در میدان‌های یاران جنوبی و آزادگان جنوبی نیز یک میلیارد دلار بوده است.
زنگنه، مجموع سرمایه گذاری صورت گرفته در میدان‌های غرب کارون را هفت میلیارد دلار عنوان کرد و ادامه داد: این سرمایه گذاری یکی از بزرگترین سرمایه‌گذاری‌ها در کشور و صنعت نفت است.
به گفته وزیر نفت، میدان‌های غرب کارون هم عرض میدان پارس جنوبی است، همانطور که آنجا حرف اصلی ما در بخش گاز است؛ اینجا هم حرف اصلی در بخش نفت است.
زنگنه با اشاره به برنامه ریزی انجام شده برای رسیدن تولید میدان‌های غرب کارون به یک میلیون بشکه در روز یادآور شد، افزود: این کار به شرطی امکان‌پذیر است که بتوانیم ضریب بازیافت نفت را افزایش دهیم که این موضوع یک انتخاب نیست بلکه یک الزام قطعی است.
وی در ادامه سخنان خود به الگوی جدید قراردادهای نفتی اشاره کرد و گفت: این الگوی قراردادی که مدل تکامل یافته قراردادهای بیع متقابل است، امکان افزایش تولید نفت به همراه افزایش بازیافت نفت را فراهم می‌کند و ما هم اصرار داریم این قراردادها عملیاتی شوند.
وی افزود: براساس الگوی جدید قراردادهای نفتی از فناوری پیشرفته برای بازیافت نفت و همین طور سازگار با محیط زیست و ارتباط درست با مردم دنبال می کنیم.
وزیر نفت گفت: طرح‌های وسیع مسئولیت‌های اجتماعی را در منطقه خوزستان دنبال می‌کنیم و در پنج سال آینده یکهزار میلیارد تومان در این منطقه سرمایه‌گذاری می‌شود
زنگنه تصریح کرد: با این سرمایه‌گذاری، جلوه خشن فقر از منطقه برداشته می‌شود، ضمن این‌که طرح‌هایی مانند تامین آب‌ شرب، ساخت خانه بهداشت، ساخت ورزشگاه کوچک، آسفالت خیابان‌ها، ایجاد هنرستان فنی و حرفه‌ای و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در نظر گرفته شده است.
وزیر نفت اعلام کرد: برای رسیدن به تولید پایدار یک میلیون بشکه نفت در غرب کارون در سال‌های آینده به ١٨ تا ٢٠ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری تازه نیاز داریم و در کنار این سرمایه‌گذاری، باید نیروهای فنی را برای اشتغال در منطقه آموزش دهیم.
وی ادامه داد: با اجازه‌ای که از ریاست جمهوری دریافت کرده‌ایم، قرار است از محل سرمایه‌گذاری‌های جدید، سه درصد به اجرای فعالیت‌های اجتماعی در منطقه اختصاص یابد.
زنگنه افزود: ما و مردم با هم هستیم و قصد داریم متناسب با فعالیت‌های اجتماعی در منطقه به الگویی صحیح دست یابیم.
ارسال دیدگاه

logo-samandehi