نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 3105 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۸ / ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

ایران دربخش های نفت وگاز توانایی بالایی دارد

  امضای قرارداد صادرات ال ان جی قطر به برزیل ایران و برزیل می‌توانند در حوزه نفت و گاز همکاری کنند وزیر انرژی و معادن برزیل گفت: برزیل بیش از هر زمان دیگری علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری خود با ایران است، ایران در حوزه‎های انرژی، نفت و گاز توانایی بالایی دارد. به گزارش پایگاه […]

 

 • وزیر انرژی و معادن برزیل گفت: برزیل بیش از هر زمان دیگری علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری خود با ایران است، ایران در حوزه‎های انرژی، نفت و گاز توانایی بالایی دارد.
 • به گزارش پایگاه خبری اهوازنو به نقل از شانا، علی طیب نیا، وزیر امور اقتصاد و دارایی در دیدار با فرناندو بزها کولیو فیلیو، وزیر انرژی و معادن برزیل به تشریح فرصت‌های سرمایه گذاری در ایران پرداخت و گفت:‌ ایران و برزیل در روابط تجاری موجود مکمل یکدیگرند، هر ٢ کشور یک هدف مشترک دارند و  برای حل مشکل فقر و مشکلات معیشتی مردم خود تلاش می‌کنند.

  برقراری ارتباط بین بانک‌های ٢ کشور و رابطه کارگزاری از محورهای گفت‌وگوی طیب نیا با وزیر انرژی و معادن برزیل بود.

  فرناندو بزها کولیو فیلیو، وزیر انرژی و معادن برزیل نیز در این دیدار گفت: روابط برزیل و ایران بیش از هر زمان دیگری در حال گسترش است و حضور وزیر اقتصاد ایران در برزیل که با وزرای مختلف جهت انجام توافق‌های تجاری و اقتصادی بین ٢ کشور دیدار و گفت‌وگو می‌کند کمک خواهد کرد تا در جلسه نهایی اجلاس اسناد و تفاهم‌نامه‌های مهمی امضا و در نهایت عملی شود.

  وی افزود:‌ برزیل بیش از هر زمان دیگری علاقه‌مند به گسترش روابط تجاری خود با ایران است، ایران توانایی بسیار خوبی در زمینه‌های انرژی و نفت و گاز دارد.

  وزیر انرژی و معادن برزیل با معرفی کارگروه اقتصادی و تجاری خود به هیئت ایرانی تصریح کرد:‌ شکی ندارم که میزان مبادلات تجاری که هم اکنون حدود ۲ میلیارد دلار است در آینده نزدیک ٢ برابر خواهد شد و با برنامه‌ریزی‌هایی که میان ٢ کشور انجام شده است به پنج میلیارد دلار می‌رسد.

  فرناندو کولیو فیلیو از گسترش روابط تجاری در دوران تصدی وزارت خود ابراز خرسندی کرد و گفت:‌ ما در دولت برزیل علاقه‌مند به گسترش هرچه بیشتر رابطه تجاری با ایران هستیم و من هم در آینده نزدیک سفری به ایران خواهم داشت نه صرفا برای دیدار و یک سفر، بلکه مذاکرات جدی خواهیم داشت تا فرصت‌های سرمایه گذاری بین ٢ کشور را عملی کنیم.

  این جلسه که به مدت یک ساعت و نیم طول کشید کارشناسان دو طرف نیز به بحث تبادل نظر در زمینه‌های مخلتف تجاری پرداختند.

  وزیر امور اقتصادی و دارایی، امروز (جمعه، ٢٨ آبان ماه) در مراسم اختتامیه مشترک و امضای سند یادداشت تفاهم پایانی اجلاس کمیسیون مشترک و سایر اسناد و تفاهم‌نامه‌های همکاری ایران و برزیل و در حضور مقام‌های این کشور سخنرانی خواهد کرد

ارسال دیدگاه

logo-samandehi