نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 15986 تاریخ انتشار: ۳۰ / ۰۴ / ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۱
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

الزامات HSE ، جاری در قلب سازمان

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،مهدی چنگیزی، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست طی مصاحبه ای در روز چهارشنبه ۹۷/۰۴/۲۷ گفت: ارتقاء سطح فرهنگ HSE با مشاركت همه كاركنان و در همه سطوح سازمان بسیار حائز اهمیت بوده و میتواند در كاهش ظهور عوامل خطرساز و به حداقل رساندن شدت حوادث نقش آفرین باشد. لذا در این […]

به گزارش پایگاه خبری اهوازنو،مهدی چنگیزی، مدیر ایمنی، بهداشت و محیط زیست طی مصاحبه ای در روز چهارشنبه ۹۷/۰۴/۲۷ گفت: 
ارتقاء سطح فرهنگ HSE با مشاركت همه كاركنان و در همه سطوح سازمان بسیار حائز اهمیت بوده و میتواند در كاهش ظهور عوامل خطرساز و به حداقل رساندن شدت حوادث نقش آفرین باشد. لذا در این راستا با حمایت و توجه ویژه مدیر عامل و مساعدت مدیران ارشد سازمان و همكاری كلیه كاركنان، در شركت حفاری شمال اقداماتی اساسی در چهار حوزه ایمنی، بهداشت، محیط زیست و پدافند غیرعامل صورت گرفته كه از آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 تهیه، تدوین و اجرایی نمودن بیش از ۱۰ دستورالعمل و ۶۰ فایل آموزشی در حوزه HSE.
 استقرار به روزترین سیستم مجوزها و گواهینامه های انجام كار و انجام ارزیابی ریسك فعالیت های مختلف حفاری( صدور ۱۵۰۰۰ پروانه صدور كار در سال گذشته).
 تجهیز دستگاه های حفاری خشكی و دریایی به جدیدترین ادوات ایمنی، آتش نشانی، بقاء در دریا و تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی در دریا و انجام آزمون هیدرواستاتیك سیلندرهای گاز تحت فشار كلیه دستگاه های حفاری خشكی(برای اولین بار) و دریایی توسط مراكز معتبر و دریافت گواهینامه در این خصوص.
 انجام بازرسی سالیانه و دریافت گواهینامه جهت تمامی تجهیزات ایمنی، آتش نشانی و بقاء در دریا در راستای اخذ گواهینامه های ایمنی از  مؤسسه رده بندی بین المللی و ممیزی موفقیت آمیز ISM Code بدون هیچ گونه عدم انطباق در حوزه ایمنی و محیط زیست.
 پیاده سازی و اجرای سیستم مشاهدات ایمنی(Safety Observation Card System) با مشاركت پرسنل دستگاه های حفاری (۴۲۸۱ مورد مشاهدات ایمنی) و استقرار و برگزاری دوره های آموزشی منظم HSE بصورت درون سازمانی در راستای ارتقاء صلاحیت حرفه ای كاركنان مطابق با بخشنامه وزارت نفت و ثبت ركورد ۶۸۶۳۹ نفر- ساعت آموزش HSE در طول یكسال گذشته در كلیه دستگاه های حفاری.
 استقرار و اجرای معاینات فصلی پرسنل اقماری مستقر در دستگاه های حفاری(۶۳۸ نفر در ۶ ماهه گذشته مورد معاینات فصلی قرار گرفته اند)،  كالیبراسیون و به روزرسانی كلیه تجهیزات پزشكی درمانگاه های دستگاه های حفاری توسط مراجع ذیصلاح.
 تدوین طرح جامعی با موضوع” مدیریت پسماند در حفاری چاه های نفت و گاز” و همچنین مشاركت در انجام طرح های زیست محیطی از جمله طرح مدیریت پسماند یكپارچه شركت ملی نفت ایران.
 تدوین نظامنامه مدیریت بحران، تهیه طرح ایجاد سامانه مدیریت بحران در فوران چاه های نفت و گاز و برگزاری بیش از ۸۰۰ مانور مقابله با شرایط اضطراری بر روی دستگاه های حفاری دریایی و خشكی در سال گذشته.
چنگیزی افزود: خوشبختانه با انجام اقدامات مشابه موارد بیان شده، تا كنون ۸ دستگاه حفاری خشكی و دریایی دارای ركورد بیش از یكسال روز كاركرد  بدون حادثه هستند كه از این بین ۶ دستگاه نائل به اخذ ركورد بالای ۱۰۰۰ روز نیز شده اند.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: با عنایت و توجه ویژه مدیرعامل شركت در حوزه ایمنی، بهداشت، حفاظت محیط زیست و پدافند غیرعامل، از تمامی پرسنل دستگاه های نمونه حفاری شركت در حوزه HSE ، تقدیر بعمل خواهد آمد.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi