نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14224 تاریخ انتشار: ۱۱ / ۱۱ / ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۳
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش برآورد بانک آمریکایی از قیمت نفت

بانک جی‌پی مورگان با استناد به رشد تقاضا، برآورد خود را از قیمت نفت در سال جاری میلادی به ۷۰ دلار افزایش داد. به گزارش اهوازنو بانک جی پی مورگان ضمن پیش‌بینی رشد تقاضای جهانی نفت به دلیل بهبود شرایط اقتصادی در مناطق گوناگون جهان، برآورد خود را از میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت […]

بانک جی‌پی مورگان با استناد به رشد تقاضا، برآورد خود را از قیمت نفت در سال جاری میلادی به ۷۰ دلار افزایش داد.

به گزارش اهوازنو بانک جی پی مورگان ضمن پیش‌بینی رشد تقاضای جهانی نفت به دلیل بهبود شرایط اقتصادی در مناطق گوناگون جهان، برآورد خود را از میانگین قیمت شاخص نفت خام برنت در سال ۲۰۱۸ میلادی به ۷۰ دلار افزایش داد.

این در حالی است که بانک آمریکا – مریل لینچ، میانگین قیمت ۶۴ دلار و بانک گلدمن ساکس میانگین قیمت ۶۲ دلار را برای شاخص برنت پیش‌بینی کرده‌اند.

جی پی مورگان همچنین پیش‌بینی خود درباره میانگین قیمت شاخص نفت خام آمریکا را با بیش از ۱۰ دلار افزایش به ۶۵ دلار و ۶۳ سنت رساند.

آبهیشک دشپانده، رئیس بخش پژوهش نفت در جی پی مورگان گفت: سال ۲۰۱۸ دو نیمه متفاوت خواهد داشت؛ در نیمه نخست مسئله اصلی تقاضا و در نیمه دوم مسئله اصلی عرضه است که در واکنش به رشد تقاضا، افزایش خواهد یافت.

وی با اشاره به عواملی نظیر فعالیت تجاری فراتر از انتظار، رشد اقتصادی و افزایش هزینه مصرف‌کنندگان، اعلام کرد تقاضای نفت در نیمه نخست ۲۰۱۸ فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود. این کارشناس انتظار دارد قیمت نفت در سه ماه نخست یا سه ماه دوم این سال به ۷۸ دلار برای هر بشکه برسد.

برچسب ها: ,
ارسال دیدگاه

logo-samandehi