نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1141 تاریخ انتشار: ۰۶ / ۰۴ / ۱۳۹۵ - ۲۱:۲۶
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

استخدام فرزندان مدیران نفتی در شرایطی که هیچ آزمون و مجوز استخدامی صادر نگردیده است؟! چگونه و از چه کانالی صورت پذیرفته است؟! سهم فرزندان کارگران و اقشار کم درآمد چه می شود؟!

معضل اصلی خوزستان و حتی کشور اشتغال است و دستیابی به شغل دولتی و آتیه دار به اتوپیای جوانان تبدیل شده است! در این میان در نفت از قدیم فرزندان کارگران و شاغلین بخاطر حق آب و گل بعد از بازنشستگی پدر یا مادر شاغل در سیستم جذب می شدند اما سالهاست که روند استخدام […]

معضل اصلی خوزستان و حتی کشور اشتغال است و دستیابی به شغل دولتی و آتیه دار به اتوپیای جوانان تبدیل شده است!

در این میان در نفت از قدیم فرزندان کارگران و شاغلین بخاطر حق آب و گل بعد از بازنشستگی پدر یا مادر شاغل در سیستم جذب می شدند اما سالهاست که روند استخدام در کشور دستخوش تغییرات گردیده است و قانونگذار بخاطر جلوگیری از رانت افراد منتفذ در سازمان ها و اصطلاحا به منظور جلوگیری از پارتی بازی و به جهت ایجاد شرایط اشتغال مساوی و عادلانه شرکت در آزمون های استخدامی و قبولی در آن آزمون و نیز شرکت در مراحل بعضا دشواری چون مصاحبه ی فنی و تخصصی ؛طب صنعتی،گزینش و…را شرط اشتغال قرار داده است

اما در چند سال اخیر با توجه به اینکه آزمون استخدامی هم در نفت جنوب برگزار نگردیده است باز شاهد استخدام فرزندان بعضی مدیران! و یا اقوام درجه یک آنها هستیم..!

(البته این استخدام ها پیش از انتصاب مدیرعامل فعلی مهندس بیژن عالیپور و مدیر منابع انسانی فعلی رخ داده است)

جالب اینکه با ترفندهایی ساده مثلا اگر مدیری در خدمات مشغول به کار است فرزند خودرا در مدیریت دیگری مثلا مهندسی ساختمان استخدام می نماید! با این خیال که از چشمان تیزبین و پیگیر فعالان عرصه ی خبر و رسانه دور بماند!!؟

اما سوال اینست که اگر مجوز استخدامی و آزمون استخدامی وجود ندارد؟! پس این مدیران چگونه و از چه کانالی فرزندان خود را در نفت مشغول به کار کرده اند؟!

و اینکه چه کس؟یا کسانی اینگونه افراد را در این قانون شکنی و حق خوری آشکار حمایت و همراهی نموده اند؟!آیا این افراد نفت را تیول خود می دانند؟!

آیا اگر اینچنین  شرایط استخدامی وجود دارد؟!بهتر نیست بجای فرزند مدیری که حقوق او قطعا ده برابر حقوق یک کارگر است و فرزندش مشکل مالی ندارد…فرزند یک کارگر یا کارمند دون پایه و محتاج در نفت جذب و استخدام گردد؟!

آیا مثلا مدیری که دریافتی او از نفت بالای ٢٠میلیون تومان است فرزندش مستحق استخدام است یا یک کارگرزاده ی نخبه؟!

آیا من مدیر پر از منیت و غرور!! اصلا شبیه حرفها و شعارهایم هستم؟!

آیا این مدیران بهتر نیست گاهی سری به شهرستان های محروم و مستضعف نفتی استان و محله های فقیر نشین اهواز بزنند و جوانان مستعد؛تحصیل کرده و نخبه اما بیکار و خانواده های آبرومند اما محروم را از نزدیک ببینند…که چگونه با سیلی صورت خود را سرخ نگه می دارند…!شاید که وجدان درد خواب عمیق و راحت آنان را پریشان کند و از خواب غفلت بیدار شوند؟!و به خود بیایند…

این موضوع را مطمئنا به سمع و نظر وزیر محترم نفت خواهیم رساند و  لیستی از این گونه مدیران و فرزندانشان به حکم رسالت مقدس قلم و دیده بانی تهیه گردیده که برای اقدامات مقتضی به ایشان تقدیم خواهیم نمود…

*نکته ای که جالب مینماید اینست که بسیاری از این آقازاده های نازپرورده و آفتاب و مهتاب ندیده! نسبت به فرزندان خانواده های عادی و کارگران نفت از آی کی یو بسیار پایین تری برخوردار بوده و گاها داد روسای خود را از تنبلی و کمبود هوش و استعداد درآورده اند و تنها حسن آنها پدران مدیری ست که می خواهند نفت را بصورت ملوک الطوائفی اداره نمایند!

ارسال دیدگاه

logo-samandehi