نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 14735 تاریخ انتشار: ۱۶ / ۰۲ / ۱۳۹۷ - ۹:۰۰
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

اخرین تحولات مجمع کشورهای صادرکننده گاز بررسی شد

اخرین تحولات مجمع کشورهای صادرکننده گاز بررسی شد وزیر نفت صبح امروز (شنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) با دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز درباره آخرین تحولات این مجمع دیدار و گفت‌وگو کرد. به گزارش اهوازنو یوری سنتورین، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز که دیروز وارد تهران شده بود، صبح امروز به دیدار بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران […]

اخرین تحولات مجمع کشورهای صادرکننده گاز بررسی شد

وزیر نفت صبح امروز (شنبه، ۱۵ اردیبهشت‌ماه) با دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز درباره آخرین تحولات این مجمع دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش اهوازنو یوری سنتورین، دبیرکل مجمع کشورهای صادرکننده گاز که دیروز وارد تهران شده بود، صبح امروز به دیدار بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران آمد.

وی در این دیدار، آخرین تحولات و دستاوردهای مجمع کشورهای صادرکننده گاز را برای وزیر نفت تشریح کرد و زنگنه را در جریان برنامه‌های آتی این سازمان قرار داد.

یوری سنتورین که اول ژانویه ۲۰۱۸ کار خود را به‌عنوان دبیرکل جی‌یی‌سی‌اف آغاز کرد برای نخستین بار است که به ایران سفر می‌کند. پیش از او، محمدحسین عادلی به مدت چهارسال دبیرکل جی‌یی‌سی‌اف بوده است.

اعضای مجمع کشورهای صادرکننده گاز ۴۴ درصد از تولید گاز جهان، ٦٧ درصد از ذخایر گازی جهان، ۶۴ درصد از انتقال گاز با خط لوله و ۶۶ درصد از تجارت گاز طبیعی مایع شده (ال‌ان‌جی) را در اختیار دارند.

کشورهای الجزایر، بولیوی، مصر، گینه استوایی، ایران، لیبی، نیجریه، قطر، روسیه، ترینیداد و توباگو، ونزوئلا و امارات، ١٢ عضو اصلی جی‌یی‌سی‌اف هستند و هلند، نروژ، عراق، عمان، پرو و آذربایجان به عنوان اعضای ناظر در مجمع کشورهای صادرکننده گاز شرکت می‌کنند.

ارسال دیدگاه

logo-samandehi