نظر سنجی

عملکرد سایت چگونه بوده است ؟

نتایج

Loading ... Loading ...
کد خبر : 1903 تاریخ انتشار: ۲۷ / ۰۵ / ۱۳۹۵ - ۰:۰۵
Print This Post Print This Post ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیا استاندار شریعتی در انتخاب هایش به شایسته سالاری خواهد پرداخت…؟یا همه چیز به “اصحاب آزمایشگاه نرگس”ختم خواهد شد؟

  این روزها با آمدن دکتر غلامرضا شریعتی بر مسند استانداری…أطلس سیاسی استان فضای تازه ای را تجربه می کند نشست های گاه تا ۴صبح استاندار جوان با گروه های سیاسی و اجتماعی خوزستان و سفرهای درون استانی استاندار و سرکشی های ویژه ی ایشان به تمام نقاط استان باعث گردیده که استان شور و […]

 

آیا استاندار شریعتی در انتخاب هایش به شایسته سالاری خواهد پرداخت...؟یا همه چیز به "اصحاب آزمایشگاه نرگس"ختم خواهد شد؟

این روزها با آمدن دکتر غلامرضا شریعتی بر مسند استانداری…أطلس سیاسی استان فضای تازه ای را تجربه می کند

نشست های گاه تا ۴صبح استاندار جوان با گروه های سیاسی و اجتماعی خوزستان و سفرهای درون استانی استاندار و سرکشی های ویژه ی ایشان به تمام نقاط استان باعث گردیده که استان شور و شوق ویژه ای را تجربه کند

بهرحال استاندار جوان و پزشک برای خود مشی ویژه ای را به جهت اداره ی استان برگزیده است که با تمام هم سلفان پیشین خود متفاوت است و البته این ناشی از انرژی فوق العاده بالای جوانی ایشان است و قضاوت درباره درست یا غلط بودن اینگونه اداره کردن استان…هنوز زود است و به زمان بیشتری برای قضاوت نیاز است

اما بحث اصلی پیرامون انتصابات آتی استان توسط استاندار است دکتر شریعتی در مدت زمامداری خود هنوز انتصابات خود را آغاز نکرده است اما گمانه زنی هایی که در رسانه ها مطرح می شود قدری عجیب و باورنکردنی می نماید…!

اولا اینکه تمامی کاندیداها از میان گروهی جوان که در رسانه ها به “اصحاب آزمایشگاه نرگس”مشهور شده اند می باشند! و این جای تعجب دارد! که مگر به جز کسانی که دوستان جناب استاندار در قبل از استانداری بوده اند و بعد از ظهر ها را در آزمایشگاه متعلق به دکتر شریعتی می گذرانده اند…شایستگان دیگری در استان وجود ندارند؟!و قحط الرجال آمده است؟؟

نکته ی سوال برانگیز دیگر حضور دائمی و بدون توجیه این افراد در کنار استاندار در تمامی سفرها و دیدارهای ایشان است؟! شاید حسن نیت و علاقه ی استاندار جوان به حفظ دوستانش مانع دادن این تذکر شود اما آیا این افراد خود نباید متوجه باشند که دکترشریعتی حالا دیگر حتی متعلق به خودش هم نیست و سنگینی بار مشکلات استان استراتژیک و پر استرسی چون خوزستان را برعهده دارد…؟! و حضور آنها برای جناب استاندار حاشیه ساز و شایعه ساز است؟!

بعضی شایعات بگوش می رسد که عده ای از این افراد مدعی هستند که چون در استاندارشدن دکتر شریعتی نقش داشته اند…! پس ایشان به نحوی به آنان وامدار وبدهکار است و باید در معاونت ها و مدیریت های کل از آنها و یا نیروهای آنها استفاده نماید!!

آیا اگر واقعا کس یا کسانی در استاندار شدن دکتر شریعتی کمک کرده و نقشی داشته اند به ایشان به عنوان یک انسان توانمند و شایسته که لایق استانداری است کمک کرده اند؟

یا با خیال اینکه ایشان استاندار شود و آنها اختیار استان را در دست بگیرند و سوء استفاده نمایند؟!کمک نموده اند؟!

چنان مورد اول صحیح است که شایسته سالاری وظیفه ی همه ی ماست و اگر تلاشی برای استاندار شدن یک انسان وارسته و توانمند نمودند سود آن به همه ی استان می رسد و همه ی آنها و خانواده های ساکن خوزستان ازین موضوع منتفع و بهره مند خواهند شد

امااگر مورد دوم در مخیله ی اینگونه آدم هاست باید نیک بدانند که با توجه به مشی و منش اصلاح طلبی دکتر شریعتی…قطعا ایشان منافع ملی و استانی را بر منافع افراد سودجو و فرصت طلب ترجیح خواهد داد و یکی از اهداف اعلام شده توسط ایشان از روز اول استفاده از تمام شایستگان و ظرفیت های استان فارغ از دوستی ها و روابط شخصی بوده است

و اما بیت الغزل قصه ی شایعات این روزها قصه ی فرمانداری ها؛بخشداری ها و معاونت سیاسی استاندار است

عده ای معتقدند و شایعه می کنند  که استاندار جوان انتخاب معاونت سیاسی را به دکتر کیانوش راد واگذار می نماید! یا اینکه معاونت سیاسی سهم دکتر کیانوش راد خواهد بود!

اولا که دکترکیانوش راد که خود نیز خود را کاندید استانداری نموده بود تا دقیقه ی نود به أنحاء مختلف با دکتر شریعتی برای استانداری به رقابت پرداخت …و جز رقبای ایشان بود تا اصحاب…!

دوما از آنجا که دکتر کیانوش راد علاقه ی فراوانی به استفاده ی از نیروهای کاملا مطیع و فرمانبردار دارد در صورت سپردن اختیار انتخاب معاونت سیاسی به ایشان تصور کنید که فرمانداران و بخشداران استان چه کسانی خواهند بود؟!

و آیا فرمانداران و بخشدارانی که فرمانبردار و مطیع و بدون تعارف بله قربان گوی محض باشند…!توان و لیاقت اداره ی امنیتی ترین مشاغل در شهرهای استان را دارند؟و آیا استاندار و دولت در چند ماه مانده به انتخابات چنین ریسک اشتباه و جبران ناپذیری را خواهد کرد؟!

فراموش نکنیم که با مشی غلطی که امثال دکتر کیانوش راد در انتخاب اعضا ائتلاف امید و نمایندگان یک شبه اصلاح طلب شده ی در استان و کشور انجام دادند در ضیافتی که دکتر عارف برای انتخابات رییس مجلسی برگزار کرد تنها ٧۶نفر از نمایندگان لیست امید حضور بافتند و مابقی به اردوگاه حریف رفته و علی لاریجانی براحتی رییس مجلس شد!! و دکتر عارف مغبون…!

در انتخابات مجلس یازدهم در میان فرمانداران اسماعیل ارزانی و تیمش با برگزاری بی حاشیه و قدرتمندانه ی انتخابات و رعایت اصل امانتداری و قانون مداری موجبات پیروزی لیست امید در مرکز استان را فراهم کردند و در سایر شهرهای استان نیز نمی توان براحتی از فرمانداران توانمند و استخوانداری مانند رضانجاتی ؛شکرخدا ثمالی و…گذشت  بهرحال در بعضی مشاغل امنیتی و مهم تجربه و سابقه اصلی مهم و تعیین کننده است و قطعا نیروهای توانمند و ارزشمند نامبرده هرگز  استقلال کاری و وجدان شغلی خود را به لابی ها و کسانی که به دنبال مطیع الدوله محض هستند نخواهند فروخت و استاندار جوان که البته نشان داده که از هوش سرشاری نیز برخوردار است باید معاونت سیاسی را خود و از میان افراد مستقل و شایسته محور انتخاب نماید تا ایشان نیز در انتخاب فرمانداران و امرای استان بر اساس المان های واقعی و قوی عمل نماید و نه…!

قطعا تمام کسانی که سعی در انتشار این گونه شایعات دارند بدنبال منافع و امیال شخصی هستند و نه رضای خدا و مردم محروم استان…

و مردم استان بی صبرانه منتظر انتصابات فکورانه و آگاهانه ی استاندار جوان و محبوب هستند و امیدوار به اینکه ایشان این فرصت طلایی را که می تواند بهترین کارنامه ی ممکن؛ برای استان و ایشان رقم بزند را فدای دوستی ها و روابط شخصی نمی نماید و همانطور که از ایشان انتظار می رود شایسته سالاری و نخبه محوری را مقیاس انتخاب و انتصابات خود قرار دهد…

مرداد٩۵/بابک طهماسبی

 

ارسال دیدگاه

logo-samandehi